איך לא לשלם מס רכישה על דירה שניה?

המאמר באדיבות עמית והגר השקעות

מס רכישה שמשלם כל מי שרוכש דירה ראשונה על פי מדרגות המס שנקבעו בהתאם לעלות הדירה, אם העלות היא מתחת לרף מסוים, לא משלמים מס רכישה כלל..

רכישת דירה שנייה 

מס רכישה מוטל על הרוכשים שקונים דירה שנייה על פי עלות הרכישה וזאת מהשקל הראשון. כיוון שמדובר בסכומים מאד גבוהים, הרוכשים מחפשים דרכים כדי לא לשלם את המס הזה כמובן בדרך חוקית.

אם הקונה משפר את איכות הדיור שלו וקונה לדוגמה דירת 5 חדרים והוא מתכנן למכור את הדירה ברשותו שגודלה הוא 3 חדרים, לא אמור לשלם מס רכישה וזאת בתנאי שהוא תוך 18 חודשים מוכר את הדירה הנוכחית שלו. ולכן זו למעשה לא הדירה השנייה שלו אלא זו תהיה הדירה הראשונה והיחידה שלו . עקב כך הוא לא חייב לשלם מס רכישה.

 

הטבות לקבוצות באוכלוסייה 

אופציות נוספות לא לשלם מס רכישה הן באמצעות הטבות שניתנות לקבוצות מסוימות באוכלוסייה כמו נכים ובעלי מוגבלויות, משפחות שכולות ועולים חדשים. כמו כן אם אדם מקבל במתנה כירושה דירה מקרובי משפחה בדרגה ראשונה כמו הוריו, הוא אינו חייב בתשלום מס רכישה על דירה שנייה.

אפשרות נוספת היא לבצע הפרדה רכושית בין בני הזוג וכך לכל אחד מהם תהיה דירה אחת על שמו ובשל כך לא ישלמו מס רכישה על דירה שנייה.

סיוע של עו"ד מקרקעין 

כדי לבצע את התהליך הזה כמו שצריך יש להיעזר בעורך דין מומחה למקרקעין כבר בתחילת החשיבה על רכישת דירה שניה. הוא ידריך את הלקוחות איך לבצע את התהליך והוא יטפל בכל נושא הדיווח לרשויות המס כדי לא לשלם את המס הנדרש.

אולי יעניין אותך גם איך מגיעים לעצמאות כלכלית

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »