ביטוח מבנה לנכס – על החשיבות של ביטוח מבנה

כולנו מודעים לכל הנושא של ביטוחים. יש הרבה ביטוחים שונים כאשר כל אחד נחשף איכשהו לחלק מהם. יש את ביטוח הבריאות ויש את ביטוח החיים. יש ביטוח נגד נזקי שריפה ויש ביטוח תכולה של בית.

אנחנו כאן דווקא כדי לדון בביטוח שהוא נועד לבטח את הבית מבחינת המבנה שלו. מהו ביטוח מבנה? למה אנחנו צריכים את זה והאם זה באמת כל כך חשוב?

ביטוח מבנה לנכס – מה זה אומר?

למעשה כאשר אנחנו מדברים על ביטוח בית אנחנו מתכוונים לשני ביטוחים עיקריים.

יש את ביטוח המבנה ויש את ביטוח התכולה.

הבית אותו אנחנו רוכשים הוא על פי רוב הנכס הכי יקר שלנו. אנחנו למעשה רוכשים אותו במיטב כספנו ועל פי רוב אנחנו גם משעבדים את הנכס למשך שנים ארוכות ומשלמים בכל חודש תשלומי משכנתא גבוהים. ברור שאנחנו רוצים לקוות ולהאמין כי הנכס שלו אכן יהיה בטוח והוא יישאר שלנו בכל מצב

הבעיה היא שישנם מקרים רבים אשר רובם הם כלל וכלל לא בשליטתנו. מקרים אשר בהם המבנה סופג נזק כבד ואנחנו מוצאים את עצמנו עומדים מול מבנה אשר הערך שלו ירד בצורה משמעותית.

אם זה בגלל שריפה שפרצה ואם זה בגלל הצפה או שיטפונות שהרסו את הדירה.

בדיוק לשם כך אנחנו זקוקים לביטוח המבנה שלנו.

ביטוח שכולל את כל הסעיפים

כאשר אנחנו באים לרכוש ביטוח מבנה, אנחנו חייבים לבקיאים בכל הנושא של הביטוח. אנחנו צריכים לדעת מה אנחנו רוכשים, מה אנחנו מקבלים בתמורה ומה כולל הביטוח.

כולנו יודעים כי לפני שאנחנו רוכשים את הפוליסה, מוכנה חברת הביטוח להבטיח לנו את כל העולם ואשתו. הוא מוכן להתחייב כי נקבל הכול בכול מכול ובלבד שנחתום על חוזה הביטוח. למעשה כאשר קורה נזק ואנחנו רוצים לתבוע את חברת הביטוח, היא הופכת להיות הרבה פחות נחמדה אליו והיא מנסה להתנער מהמחויבויות שלנו.

מסיבה זו אנחנו חייבים לבחון ולבדוק היטב כבר בעת בחירת הביטוח, מה היא כוללת, האם זה אכן ביטוח מושלם עבורנו ונוכל להיות רגועים כי אכן בחרנו את הטוב ביותר.
לחצו כאן על מנת לקרוא בהרחבה על ביטוח מסוג זה!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

החזר מס לעצמאיים

החזר מס לעצמאיים

האם גם לעצמאיים מגיע החזרי מס? זה נכון שלבעלי עסקים בישראל אין יותר מידי זכויות סוציאליות – למרות תשלומי המס הגבוהים שהם משלמים – ובכול

קרא עוד »
איך לבחור פסיכולוג

איך לבחור פסיכולוג?

פסיכולוג הוא לא איש מקצוע סטנדרטי כמו רופא למשל. הוא אמנם לומד לימודי פסיכולוגיה שבלוניים וקבועים כמו שכל חבריו הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים והוא גם נבחן

קרא עוד »