ייבוש תת רצפתי – מתי זה מבוצע

אנחנו עובדים קשה בחיים ומנסים לחסוך כל שקל. רוב האנשים חוסכים למטרה של קניית דירה חדשה. גם בדירות חדשות בנות כמה שנים יכולה להתרחש הצפה אשר מתרחשת במבנה כשל לא צפוי בשל פיצוץ בצנרת או נזילה, ההצפה עלולה לגרום לנזקים רבים למבנה עצמו. מלבד הנזקים הניכרים לעין הכרוכים במים צפים במבנה, רטיבות של קירות המבנה והרצפות ועוד, אשר דורשים טיפול מידי, ישנם לא מעט נזקים אשר אינם ניכרים לעין ויש צורך להעניק להם טיפול הרמטי ומיידי שכן הם עלולים להסב נזק רב למבנה. כך לדוגמא: אחד הנזקים שיכולים להתחולל בשל הצפה בבית הם הצטברות של רטיבות תחת הרצפות שעלולה לגרום להרס רב למבנה במידה והיא לא מטופלת באופן יסודי ומיידי.

הצטברות מים תחת המרצפות

כאשר מתחוללת הצפה בבית, סביר להניח שאותם מים יחלחלו תחת המרצפות ויכלאו תחתן. מים כלואים תחת המרצפות זהו דבר שיש לטפל בו באופן יסודי. כאשר ישנם מים כלואים תחת המרצפות הם עלולים לחלחל לקירות הסמוכים וליצור בהם סימני רטיבות, עובש, ריח רע, טחב, התקלפות טיח ועוד. מלבד הנזקים הפיזיים שמים אלה יכולים להסב למבנה, הרי שמדובר גם בנזקים בריאותיים שעלולים להגרם לכל אדם ששוהה במבנה, לכן כדאי במקרה זה לפנות בהקדם אל מור שיקום נזקים. טחב ועובש עלולים לגרום אלרגיות ובעיות במערכת הנשימה לכל אדם ששוהה במבנה. לכן, יש לטפל במים כלואים תחת המרצפות בצורה הטובה ביותר, גם כאשר עדיין לא רואים את הנזקים שהם יכולים ליצור באופן ממשי.

ייבוש תת רצפתי – במה מדובר

ייבוש תת רצפתי הוא תהליך המתבצע לאחר שאנשי המקצוע בדקו וזיהוי כי ישנם מים כלואים תחת המרצפות. בדיקה זו מתבצעת על ידי נטילת דגימה מהחומר המצוי תחת המרצפות ובדיקתה במעבדה. אם בבדיקה זו מזהים אחוזי לחות גבוהים בחומר המצוי תחת הרצפות, ניתן להסיק מכך שישנם מים כלואים תחת המרצפות שיש לטפל בהם. בעוד שבעבר על מנת לטפל במים כלואים תחת המרצפות ולייבש אותם, אנשי המקצוע נדרשו להסיר את כלל המרצפות באזור ולזרוע הרס בבית, הרי שכיום ישנם מכשירי ייבוש חזקים ומיוחדים שבכוחם לשאוב מבין חריצי הרצפות את המים הכלואים ולייבש את החומר המצוי תחת המרצפות. מדובר בתהליך חשוב מאוד שיש לבצע לאחר הצפה במבנה.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם