כל מה שרציתם לדעת על ז'אנר ספרי הפנטזיה

ז'אנר ספרי הפנטזיה קיים מאות שנים. סופרים רבים שמצאו את הדרך לתת לדמיון שלהם לעבור אל הדף ולגרום לקוראים רבים לדמיין את אותם הדברים בדיוק. האפשרות לעוף, האפשרות להיות בממד אחר, חלליות, חייזרים וקוסמים. כולם פרי הדמיון של אנשים שראו לנכון לשתף את העולם במה שמתחולל בראשם. 

> ראו מגוון רעיונות והמלצות באתר ספרי ניב!

מתעניינים בספרי פנטזיה ורוצים לדעת עליהם עוד? הרי לכם כל מה שאתם צריכים

אלמנט הקסם

כל העניין בספרי פנטזיה זה שהם מאפשרים לדברים שלא יכולים להתקיים בעולם המציאותי, להתקיים בספר. כוחות על או שימוש בקסמים הם דוגמא נפוצה מאוד כשמדובר בז'אנר ספרי הפנטזיה וניתן למצוא ספרים רבים על קוסמים וגיבורי על. 

העיקרון של אלמנט הקסם עומד בספר כאלמנט מפתח וכל עלילת הספר מסתובבת סביבו וסביב גיבור הספר אשר לו קיים הכוח או הקסם. 

בניית פרטים 

כשמדובר בספרי העוסקים בז'אנר הפנטזיה, לרוב מדובר בעולמות שלא קיימים ולכן יהיה עליכם להמציא עד לפרט הכי קטן את העולם בו העלילה מתקיימת. יהיה עליכם לפתח מההתחלה ועד הסוף כל נוף וכל חדר, כל דמות עד לפרט הכי קטן שבה בכדי לאפשר לקורא להבין איך נראה העולם עליו הם קוראים.

בניית דמויות מפתח

ברוב ספרי הפנטזיה מדובר במלחמה של טובים נגד רעים. כך, מתבקשות כמה דמויות בולטות אשר מנהלות את רוב העלילה. בניית דמויות מורכבות היא חלק חיוני מיצירת ספר פנטזיה טוב זאת מכיוון שהמורכבות של הדמויות מסייעת לעלילה ולקריאת הספר באופן מרוכז ופעלתני. 

קונפליקט

בספרים רבים קיים קונפליקט שגורם גם לקוראים עצמם להתלבט בינם לבין עצמם על הקונפליקט של גיבור העלילה. הקונפליקט יהיה ברמה גבוהה, כמו הקרבה גדולה או סיכון מאוד גדול מה שייאלץ החלטה הרת גורל "לטובת האנושות כולה".

> קראו גם על שירות עימוד ספרים!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

החזר מס לעצמאיים

החזר מס לעצמאיים

האם גם לעצמאיים מגיע החזרי מס? זה נכון שלבעלי עסקים בישראל אין יותר מידי זכויות סוציאליות – למרות תשלומי המס הגבוהים שהם משלמים – ובכול

קרא עוד »
איך לבחור פסיכולוג

איך לבחור פסיכולוג?

פסיכולוג הוא לא איש מקצוע סטנדרטי כמו רופא למשל. הוא אמנם לומד לימודי פסיכולוגיה שבלוניים וקבועים כמו שכל חבריו הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים והוא גם נבחן

קרא עוד »