סוגי מיכלים לתעשייה

מיכל היא מכולה לתעשייה. זהו מונח סטנדרטי בתעשייה לחלל פיזי או וירטואלי, שבו מוצרים מאוחסנים, מיוצרים ונמכרים. ישנם סוגים שונים של מיכלים: בעבר, רוב התעשיות השתמשו בקופסאות נייר כמכולות. כיום, קופסאות פלסטיק נפוצות יותר. עם זאת, ניתן למחזר אותם או לעשות בהם שימוש חוזר שוב ושוב. כמות הפסולת הנוצרת משימוש בקופסאות נייר הפכה בשנים האחרונות לבעיה גדולה.

להזמנת מיכלים תעשייתיים >>>>

המטרות העיקריות של שימוש במיכל הן: 

היתרונות העיקריים של מכולות הם שהן זולות, קלות ונוחות להובלה. ניתן למחזר קופסאות ריקות לאחר פרק זמן מסוים. החסרונות כוללים את היכולת להינזק מפגיעה במהלך ההובלה, עלויות גבוהות בהובלת כמויות גדולות ופגיעות גבוהה בפני גזים. היתרונות העיקריים של מיכלים הם שהם עמידים ועמידות גבוהה בפני גורמים סביבתיים (אש או כימיקלים). הם יכולים לעמוד בפני כוחות מבניים, אש וכימיקלים. 

החסרונות כוללים את האפשרות שמוצרים הממוקמים בפנים עשויים להכיל חומרים מזיקים, האפשרות שהם עלולים להינזק מפגיעות במהלך ההובלה, אפשרות שגורמים סביבתיים (שריפה או גזים) ישפיעו עליהם ורגישות מוגברת לזיהום ממוצרים אחרים המוצבים בפנים. ייתכן שיהיה צורך למלא מיכלים באוויר או בגז. בנוסף להיותם יקרים וגוזלים זמן לדרישות האריזה, מכולות חייבות להיות מתוכננות גם לקלות שימוש, במיוחד בהובלה. לדוגמה: 

  • הם צריכים להתאים בקלות למכוניות ומשאיות למשלוח. 
  • הם לא צריכים לדרוש מיוחד כלים לפתיחה. 
  • הם צריכים להיות קלים וזולים אך חזקים מספיק למטרה שלהם. 
  • הם צריכים להיות קלים להרכבה, למשל, באמצעות כלים פשוטים. רכיבי מיכל המיכל הוא החלק הקריטי של כל מוצר או מכשיר שבו הוא ממוקם בתוך סביבתו והיכן הוא ישמש את הלקוחות. הוא חייב לעמוד בתנאים סביבתיים שעלולים לפגוע במוצרים או בחפצים ואשר עלולים לזהם אותם בחומרים מזיקים. מיכל חייב להיות מסוגל לעמוד גם בגסות ופתאומיות כמו לחץ גבוה. כמו כן, עליו להיות מסוגל לעמוד בטמפרטורות הנעות בין 0°C ל-50°C ולחצים של 2,000 מ"מ כספית שניתן להגיע אליהם במקרה של תאונה. זה חייב להיות בטוח לשימוש על ידי בני אדם.

צרו קשר>>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב לוגו ייחודי
עיצוב לוגו ייחודי הוא החלום של כל בעל עסק. לוגו לעסק שיתפוס את העין ויגרום ללקוחות להתעניין בעסק....
קרא עוד »
אפר 28, 2021
10 סוגי ההלוואות הנפוצות בישראל
ישנם לא מעט סוגים שונים של הלוואות שהישראלים נוטים לקחת מהבנקים. בין כל אלה ניתן לציין רשימה של מספר...
קרא עוד »
מאי 27, 2021
עגיל יהלום לכל אירוע, כך תבחרי נכון
נשים רבות בוחרות לענוד עגילים שונים באוזניים במטרה ליפות את המראה החיצוני שלהן. כיום תוכלי למצוא...
קרא עוד »
אוק 27, 2019