החזר מס מקופת גמל, איך בודקים אם אנו זכאים?

החזר מס מקופת גמל

המאמר באדיבות Taxref

אחת הדרכים היעילות ביותר לחסוך כיום היא בעזרת קופת גמל. לצערנו פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו נכנסים לקשיים כלכליים ואנו זקוקים בדחיפות לכספי קופת הגמל שלנו אך מדינת ישראל אינה מאפשרת למשוך כספים אלו מבלי לשלם עליהם מס. גובה המס הינו גבוה במיוחד ובמידה ואכן תרצו לפדות את קופת הגמל שלכם תאלצו לשלם למדינה לא פחות מ35% אחוזי מס. חשוב לזכור כי ישנם מקרים בהם ניתן לקבל החזר על גובה המס שנגבה, במאמר זה נציג אותם בפניכם.

זכאות להחזר מס על קופת גמל

משכתם את קופת הגמל שלכם ונגבה מכם מס הכנסה? יתכן ואתם זכאים להחזר. את הבקשה להחזר ניתן להגיש רק לאחר שהמס נוכה בפועל ולא מלכתחילה ואך ורק במקרים מסוימים. את הבקשה להחזר ניתן להגיש עד שש שנים אחורה ממועד פירעון הקופה ולאחר מכן כבר לא תוכלו לקבל את הכספים.

ישנם מקרים מסוימים בהם אנקדוטות בחייו של בעל הקופה הן אלו אשר מזכות אותו בהחזר למשל מצב כלכלי רעוע במיוחד, נכות של בעל הקופה עצמו או קרוב משפחה שלו ועוד. מכיוון שמדובר בתהליך בירוקרטי שעלול להיות מתיש במיוחד מומלץ להיעזר בשירותיה של חברה מקצועית המתמחה בתחום מעין זה אשר תוכל ללוות אתכם לאורכו של התהליך החל משלביו הראשוניים ביותר. חברה מקצועית תעזור לכם באיסוף המסמכים הרלוונטיים, הגשת הבקשה עצמה וכמון תהיה לצידכם עד הרגע בו תקבלו את ההחזר המגיע לכם.

הגשת בקשה להחזר מס

רבים מאתנו כלל לא יודעים כי הם זכאים להחזר מס בגין פירעון של קופת גמל וכך משאירים את הכספים שלהם בקופת המדינה מבלי לדרוש אותם כלל. עכשיו זה בדיוק הזמן לבחון מה מגיע לכם בזכות ולא בחסד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי זכאי לקבל החזר מס?
קבוצות שונות באוכלוסייה ואזרחים זכאים לקבל החזר מס. יש מגוון סיבות לזכאות להחזר מס כאשר חלק לא מבוטל...
קרא עוד »
מאי 22, 2021
השקעות נדל״ן – תשקיעו את הכסף במקום הנכון
כאשר אתם עומדים להשקיע את הכסף שלכם בנדל״ן, עליכם לשאול את עצמכם לפני הכול האם אתם עושים את בנכסים...
קרא עוד »
מאי 30, 2022
10 טיפים שיעזרו לך למצוא את עבודת חלומותיך
גם לכם יש חלום על עבודה נחשקת? רוצים למצוא את עצמכם מאיישים משרה מסוימת? בואו וקבלו עשרה טיפים לחיפוש...
קרא עוד »
פבר 19, 2019