עו"ד פגיעה מינית – איך לעשות את הבחירה הנכונה

אין ספק שהעבירות הקשות והרגישות ביותר שיש, הן עבירות פגיעה מינית. מדובר על מכלול של עבירות, אשר לצערנו הרבה מאוד נשים וגברים בגילאים שונים נאלצים להתמודד איתן ועם ההשלכות שלהן. לצערנו, ישנם לא מעט נשים וגברים שנאלצו להתמודד עם סוגי עבירות שונים ומעולם לא דיברו על כך, לא דיווחו על כך ועל כן העבירה איננה נחקרה במשטרה ובוודאי לא בבית המשפט. 

> קראו על הטרדה מינית פסיכולוג

מי שבוחרת או בוחר להתלונן במשטרה, ירצה להיעזר לשם כך בעו"ד פגיעה מינית. נכון שמדובר בעבירה פלילית ועל כן, אם הפרקליטות תחליט שיש סיבה להגיש כתב אישום, אזי שהמדינה תעשה זאת ולא עורך דין פרטי, אך יחד עם זאת, לעו"ד פגיעה מינית יש דרכים שונות לשרת את המתלוננת או המתלונן. 

למשל, הוא מייצג אותם בכל ההליך מול המשטרה והרשויות השונות, זאת בשביל לוודא שהם נבדקים ונחקרים בדיוק כפי שהחוק קובע, מקבלים את כל הזכויות שלהם, וכן, אם יש סיבה להגיש תביעה אזרחית, הם יוכלו לייצג אותם בבית המשפט. 

איך בוחרים עו"ד בצורה נכונה?

בשביל לבחור עו"ד פגיעה מינית בצורה נכונה, צריך לזכור כמה דברים. ראשית, זה חייב להיות עורך או עורכת דין שיש להם לא רק את הידע המקצועי והיכולות לבצע את עבודתם, אלא הם צריכים להיות גם אנושיים ויכולים לעמוד לצד הלקוחות שלהם לאורך כל התהליך. זה חשוב לא פחות מההיבט המקצועי. 

שנית, חשוב שהם ידעו שהלקוחות שלהם הם אלה שעומדים במרכז, הם הגורם החשוב, והם צריכים להגן עליהם. זה נכון לא רק בהקשר של המשטרה או בית המשפט, אלא גם בהיבטים אחרים, כולל בהיבט התקשורתי והציבורי. שכן היום משפטים על פגיעות מיניות יוצרים חשיפה ומחייבים התייחסות גם להיבט זה. 

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם