שלילת רישיון נהיגה – מה ניתן לעשות?

חלק מעבירות התנועה שאנו עושים בכביש לפעמים, תחילה עלולות להוביל לשלילה מנהלתית של 30 ימים, כאשר לאחר מכן ייקבע לכם משפט ובו תצטרכו לשכנע את השופט בחפותכם בכדי שהעונש לא יגדל חלילה. חשוב מאוד להיות ריאליים בנושא, כיוון שרוב השופטים דוגלים בענישה כבדה נגד נהגים אשר עברו עבירות תנועה קשות. למרות זאת, הסיכוי קיים ולכן יש להיות מוכנים לכל תרחיש. ישנן מספר פעולות שעליכם לעשות ברגע שהבנתם שרישיונכם נשלל לתקופה הקרובה – ובמאמר הבא תוכלו לדעת בדיוק כיצד יש לנהוג לאחר פסילת הרישיון הראשונה.

התייעצות עם עורך דין תעבורה

אם רישיונכם נשלל, מכל סיבה שהיא, ראשית כדאי להיוועץ עם עורך דין תעבורה המתמחה בדינים אלה ולבדוק מה האפשרויות העומדות בפניכם בכדי לשנות רוע הגזירה. שלילת רישיון נהיגה היא אינה דבר של מה בכך. למעשה, אנו הופכים מאנשים ניידים ועצמאיים – לסוג של טפילים, כיוון שבכל פעם שנרצה לזוז ממקום למקום באמצעות רכב, נצטרך להשתמש בתחבורה ציבורית או לבקש מחברים/משפחה שייקחו אותנו למחוזות חפצינו. במילים אחרות, כדאי להילחם על כך ולא לוותר, כי אם רישיונכם נשלל, גם חלק ניכר מעצמאותכם נשללה ביחד עמו.

תהליך פעולה

לאחר שהתייעצתם עם עורך דין תעבורה, פרסתם בפניו את העבירות שבגינן ספגתם את שלילת הרישיון, עורך הדין אשר שכרתם את שירותיו יבדוק את תהליך קבלת ההחלטות במשטרה, האם חלק מהעבירות שהובילו אתכם עד אליו מוצדקות, או שהיה ניתן להפעיל שיקול דעת של השוטר במקרים מסוימים ועוד. ובכן, זכרו שגם אם רישיונכם נשלל אין זה סוף העולם. תמיד ניתן לערער על ההחלטה וזה יהיה אחד הצעדים בהם תדונו עם עורך דין תעבורה דנה דוד בטרם תקבלו את החלטת בית המשפט.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם