תביעות סיעוד נגד חברות ביטוח – האם אפשר לעשות את זה לבד?

סיכוייו של אדם פרטי להצליח לקבל גמלת סיעוד בפניה ישירה לחברת הביטוח שואף לאפס. הדרך היחידה לעבור את המשוכה היא באמצעות עורך דין מומחה, אשר עוסק בתחום התביעות הסיעודיות מול חברות הביטוח השונות.

 

תביעות נגד חברות הביטוח

חברות הביטוח עושות כל שבידיהן כדי לא לשלם למבוטחים הסיעודיים את הכספים המגיעים להם. החברות הללו שוכרות סוללה של עורכי דין אשר מוצאים לכך סיבות וכל זאת כדי להתחמק מהתשלום המגיע למבוטח אשר שילם את הפרמיה החודשית לאורך שנים רבות.

לאור עובדה זו, האדם היחיד אשר מסוגל להתמודד איתם הוא עורך דין מיומן אשר מתמחה בתחום הגשת תביעות סיעוד ומקיים דיונים משפטיים בעניין זה בבתי המשפט השונים.

אדם פרטי אינו מכיר את מלוא החוקים ובעיקר אינו מכיר את הדקויות הקטנות. עורכי הדין של חברות הביטוח יעדכנו אותו כי התביעה שלו נדחית עקב סעיף זה או אחר ולמעשה הוא לא יידע כיצד להמשיך לפעול אף על פי שברור לו שעל חברת הביטוח לשלם את המגיע למבוטח. התנהלות של אדם ללא רקע משפטי עלולה גם לסבך את ההתנהלות כיוון שחברת הביטוח תנצל זאת ותוסיף טענות נגד המבוטח.

 

תביעות דרך עורך דין בלבד

לאור ההתנהלות של חברות הביטוח ההמלצה היא לדווח על המקרה ולבקש גמלת סיעוד. אם התשובה היא שלילית, לא להמשיך בקשר הישיר אלא לשכור את שירותיו של עורך דין מנוסה בנישה ספציפית זו, לעדכן אותו במלוא הנתונים, המידע והמסמכים. לאפשר לו לפעול מנקודה זו מול עורכי הדין של חברת הביטוח, כדי להגיע בסופו של דבר ליעד שהוא קבלת הגמלה החודשית.

עורך הדין בוחן כל מקרה לגופו ובהתאם לכך מגדיר את האסטרטגיה הנדרשת לאור ההיכרות שלו עם התנהלותה של חברת הביטוח הספציפית הזו במקרים דומים, הן שהוא טיפל בהם והן במקרים אחרים.

בבית המשפט מציג עורך הדין את המסמכים הרלוונטיים ועושה כל שניתן כדי שההכרעה תחייב את חברת הביטוח לשלם את הגמלה החודשית.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם