סיעוד לקשישים -מהם שירותי הסיעוד לקשישים המומלצים ביותר?

קשישים רבים נמצאים במצב רפואי ואישי מורכב, הם אינם מסוגלים לבצע באופן עצמאי חלק מהפעולות הבסיסיות כמו רחצה, אכילה ושליטה על הסוגרים. בהתאם לרמת הקושי, מסווגים להם את המטפלים המתאימים לסייע להם במצבם.

סיעוד לקשישים

שירותי סיעוד לקשישים מתבצע באמצעות מטפלים מהימנים ומנוסים שיודעים כיצד לעבוד עם אנשים מבוגרים ולעזור להם בכל צורך שלהם.

המבוגרים חשים אי נוחות רבה מכך שהם זקוקים לעזרה לאחר שכל חייהם התנהלו באופן עצמאי בהצלחה גדולה. לכן על העובד לשים לב, לא רק לדברים שבהם הם זקוקים לעזרה אלא גם לדברים שהם לא מבקשים בהם עזרה, אך מסתבר שאין להם יכולת לבצע זאת בעצמם. 

מטפל לקשישים 

מטפל לקשישים מגיע בהתאם ללוח השעות שנקבע למשפחה הספציפית, בכל יום לכמה שעות או מספר פעמים במהלך השבוע. הוא מבצע את כל פעולות התחזוקה היום יומיות בבית כמו סידור המיטה, קניות, הבאת תרופות מבית המרקחת, הכנת ארוחת בוקר וארוחת צהרים בהתאם להעדפות של הקשישים ועל פי תוכנית התזונה שלהם, אם יש קביעה כזו של הרופא.

כמו כן הוא יסייע ברחצה יומית, חפיפת השיער, השגחה על כל הפעילות בבית כך שהמבוגרים לא ייפלו במידת הצורך הסעה למרפאות לצורך קבלת טיפול רפואי, או ביצוע בדיקות רפואיות ועוד.

האחריות על האנשים המבוגרים 

מכיוון שהמטפל נמצא עם האנשים המבוגרים במשך שעות רבות בכל יום, הוא צריך לגלות ערנות מקסימלית ולשים לב לכל שינוי בהתנהלות שלהם, כדי לעלות על בעיה בתפקוד או על הידרדרות כלשהי במצבם. אם נוצר שינוי, המטפל ילך איתם לרופא המטפל או יודיע לבני המשפחה, כדי לטפל כראוי וללא דיחוי בבעיה הבריאותית שמתהווה.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר http://www.nursing4u.co.il!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

החזר מס לעצמאיים

החזר מס לעצמאיים

האם גם לעצמאיים מגיע החזרי מס? זה נכון שלבעלי עסקים בישראל אין יותר מידי זכויות סוציאליות – למרות תשלומי המס הגבוהים שהם משלמים – ובכול

קרא עוד »
איך לבחור פסיכולוג

איך לבחור פסיכולוג?

פסיכולוג הוא לא איש מקצוע סטנדרטי כמו רופא למשל. הוא אמנם לומד לימודי פסיכולוגיה שבלוניים וקבועים כמו שכל חבריו הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים והוא גם נבחן

קרא עוד »