הקיץ כאן: כמה עולה לכידת נחשים?

התחושה הראשונה שנתקפים בה כאשר חושבים על נחשים היא בהלה וחשש. בניגוד לבעלי חיים רבים נחשב הנחש לאורח לא רצוי במחוזות בני אדם. זאת מכיוון שהנחש הוא בעל חיים שעלול להוות סכנה ואפילו לגרום למוות.

בישראל קיימים 41 סוגי נחשים ורק 9 מהם נחשבים לארסיים ומסכני חיים. לאדם שאינו מתמצא בסוגי נחשים קיים קושי גדול להבדיל בין נחש ארסי לכזה שאינו ארסי ולכן בכל מקרה של הכשה, יש לפנות במהירות לקבלת טיפול רפואי.

לוכד נחשים מוסמך

לכידת נחשים הוא מקצוע ככל מקצוע אחר ויש להתמחות בתחום באמצעות לימוד עיוני ומעשי על מנת לקבל תעודה מוסמכת מאת רשות הטבע והגנים. תעודה אשר תאפשר לעסוק במקצוע תוך הקפדה על כללי הרשות.

חשוב לדעת, כי לוכד הנחשים אינו אמור להרוג את הנחש אלא רק ללכוד אותו ולהרחיקו מהמקום. בדרך כלל ישחרר הלוכד את הנחש בשמורות טבע המרוחקות ממקום יישוב של בני אדם. מלבד לכידת הנחש, אמור לוכד הנחשים לבצע סריקה באזור כדי לוודא שאין עוד נחשים שמסתתרים בקרבת מקום.

מחירון לכידת נחשים

השירות אותו מספק לוכד הנחשים מתחלק לכמה סוגים ובהתאם להם נקבע מחיר לוכד נחשים:

  • מחירה של לכידה פשוטה כאשר אין צורך לתור אחרי הנחש ויודעים את מיקומו במדויק ינוע בין 450 ל – 650 ₪.
  • מחירה של לכידה מסובכת יותר, הכוונה היא כאשר יש צורך לחפש את הנחש מכיוון שלא יודעים היכן הוא נמצא, יהיה בהתאם, בין 600 ל – 800 ₪.
  • סריקה אזורית מפני נחשים ללא לכידה תעלה בין 450 ל – 600 ₪ ובמידה ותידרש לכידה, יש להוסיף תשלום.
  • עבור לכידה בשבתות וחגים יש לשלם תוספת מחיר כך שהוא יהיה בין 150% עד 200% מהסכום הקבוע.

מניעת נחשים בבית ובגינה

הנחשים עלולים להופיע בכל מקום אך הם נפוצים בעיקר בעונה החמה – עונת הקיץ. על מנת להימנע מהיתקלות בנחש ולמנוע סכנת הכשות יש להקפיד לגזום צמחייה גבוהה, לאטום חריצים בדלתות ובחלונות ולשים לב כאשר מסתובבים סמוך לעצים או שיחים.

בכל מקרה של היתקלות בנחש, לא לנסות ללכוד אותו לבד אלא לברוח מהמקום ולהזמין לוכד נחשים מוסמך.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם