איך לגבש צוות עובדים מבלי לאבד את הראש?

איך לגבש צוות עובדים מבלי לאבד את הראש?

אפשר לראות כי יש חברות ישראליות אשר מאבדות לגמרי את הראש בניסיון שלהן לצ'פר את העובדים שלהן ולחזק אותן. כך אפשר לראות כי יש חברות אשר שולחות את כל צוות העובדים שלהם לחופשת סקי מפנקת ואז הן משאירות את המשרד ללא השגחה או עם השגחה מינימלית וכך הן גם שוברות את החוצץ בין כל העובדים וכך כל עובד יכול להכיר את השני וזה כמובן בעייתי מאוד פעמים רבות ויכול לפגוע בחברה בצורה קשה. על רקע זה אנו חייבים לציין כי אם אנו רוצים לגבש את העובדים שלנו בצורה טובה אנו לא צריכים להגזים ולצאת מגדרנו ואנו יכולים לבחור דבר הרבה יותר חכם והרבה יותר זול כמו odt, אשר לא יפגע במצב הכספי שלנו או יאיים על אצם הקיום שלנו כחברה ואת זאת כדאי ללמוד להמשך הדרך.

מדוע פעילות בחוץ היא פעמים רבות הדרך הטובה ביותר לגבש את העובדים?

אתם צריכים להבין כי לעתים דווקא דבר פשוט הוא הפתרון הטוב ביותר אשר יכול להועיל לנו בצורה הטובה ביותר. לעתים דווקא פעילות של גיבוש צוות עובדים בחוץ במגרש ספורט, ביער, בחורשה, בשדה חרוש או במקום אחר היא הפעילות הטובה ביותר והיא עדיפה בהרבהעל חופשת סקי מפנקת או כל דבר אחר. פעמים רבות ככל שהתרגיל הוא יותר פשוט ויותר קל כך הוא משיג אפקט יותר גדול על העובדים או על כל מי שיועד לו התרגיל וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון. לא צריך לעשות דברים מסובכים או מנקרי עיניים אלא צריך לבחור בדרך הפשוטה בכדי לגבש את העובדים שלנו ולעשות תרגיל אשר יחזיק מעמד לאורך זמן.

האם לתת לעובדים להחליט לאיזה פעילות ללכת?

עוד נקודה שאתם צריכים לקחת בחשבון היא שלא כדאי לתת לעובדים להחליט איזה פעילות אנו נעשה מכיוון שפעמים רבות הדבר גורם למתח ובלגן. עדיף שאדם אחד ויחיד יקבל את ההחלטה לבד מבלי לשתף אחרים ועל דעת עצמו וכך התרגיל יהיה מושלם וחף מטעויות, ליקויים, או פגמים ואז נוכל להבין כי הצלחנו במשימה של גיבוש העובדים.

כתוב/כתבי תגובה