איך לגבש צוות עובדים מבלי לאבד את הראש?

בעלי עסקים מבינים כי כדי שהעובדים שלהם ימשיכו לעשות את עבודתם על הצד הטוב ביותר, הם צריכים להמשיך ולהיות כמה שיותר מרוצים ממקום עבודתם. ככל שמקום העבודה יהיה איכותי, טוב ומתגמל יותר כך העובדים ירצו להעניק חזרה את תודתם והערכתם למקום ולכן יעשו כל שביכולתם כדי לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר.

נוסף על שכר מתגמל ובונוסים שניתן להעניק לעובדים מדי פעם, המנהלים רוצים להוציא את העובדים המסורים מהשגרה השוטפת של העבודה ולארגן להם ערב או יום גיבוש כיפי ומהנה. חשוב להבין כי הפעילות הטובה ביותר לגיבוש הצוות איננה כרוכה בהוצאה כמה שיותר גדולה אלא באיכות של הפעילות, כמו שניתן לחוות עם פעילות odt שיש לה הרבה ערך והנאה עבור העובדים. פעילות כזו הינה אידיאלית עבור צוותי עובדים שרוצים להעביר יום גיבוש בכיף, וכך גם להכיר את כל הקולגות בצורה טובה יותר.

מדוע פעילות בחוץ היא פעמים רבות הדרך הטובה ביותר לגבש את העובדים?

אתם צריכים להבין כי לעתים דווקא דבר פשוט הוא הפתרון הטוב ביותר אשר יכול להועיל לנו בצורה הטובה ביותר. לעתים דווקא פעילות של גיבוש צוות עובדים בחוץ במגרש ספורט, ביער, בחורשה, בשדה חרוש או במקום אחר היא הפעילות הטובה ביותר והיא עדיפה בהרבה על פעילויות אחרות שעלולות לעלות כסף רב. פעמים רבות ככל שהתרגיל הוא יותר פשוט ויותר קל כך הוא משיג אפקט יותר גדול על העובדים או על כל מי שיועד לו התרגיל וזהו משהו שאנו חייבים לקחת בחשבון. לא צריך לעשות דברים מסובכים מדי אלא רק לבחור בדרך הפשוטה והנכונה בכדי לגבש את העובדים שלנו ולעשות פעילות אשר תגבש בצורה איכותית את כל צוות העובדים.

האם לתת לעובדים להחליט לאיזה פעילות ללכת?

עוד נקודה שאתם צריכים לקחת בחשבון היא שלא כדאי לתת לעובדים להחליט איזה פעילות אנו נעשה מכיוון שפעמים רבות הדבר גורם למתח ובלגן. עדיף שאדם אחד ויחיד יקבל את ההחלטה לבד מבלי לשתף אחרים ועל דעת עצמו וכך התרגיל יהיה מושלם וחף מטעויות, ליקויים, או פגמים ואז נוכל להבין כי הצלחנו במשימה של גיבוש העובדים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם