מהי הלוואת גישור? מתי לוקחים אותה?

המשפחה גדלה ברוך השם ואתם רוצים לשדרג את הדירה שלכם, כלומר אתם לא רוצים להחזיק בבעלותכם שתי דירות, אלא למכור את דירתכם הנוכחית ולקנות אחת אחרת.

בעבר העסקה הכי משתלמת הייתה לקנות דירה חדשה ורק לאחר מכן למכור את הדירה שלכם. מכיוון שמחירי הדירות היו בעליה כל הזמן, על כן השתלם לכם לפעול כך. היום שמחירי הדירות נעצרו ויש שיאמרו אפילו בירידה, דרך פעולה זו לא תשתלם לכם.

אז כאשר אנחנו רוצים לקנות דירה חדשה, אבל עדיין לא הצלחנו למכור את הדירה הקודמת. איך נשלם את מחיר הדירה? הרי אנחנו תכננו לשלם את הדירה מהסכום שנקבל ממכירת הדירה והיא, עדיין לא נמכרה.

למקרים כאלו הומצא המושג הלוואת גישור.

מהי הלוואת גישור?

הלוואת גישור היא הלוואה שתקבלו לתקופה קצרה של שנתיים –שלוש, כאשר במהלך השנים האלו תשלמו רק את הריביות ובסוף תקופת ההלוואה תחזירו את הקרן המקורית של ההלוואה. במידה וההלוואה שלקחתם הינה צמודת מדד, תצטרכו לשלם גם את המדד הנצבר. 

כדי להבין את הכדאיות של סוג הלוואה זו, כדאי לפנות אל יועצי משכנתאות מנוסים מטעם תשואות התאחדות יועצי משכנתא.

איך ההלוואה תעזור לכם לקניית הדירה?

אם יש לכם דירה למשל ששוויה מיליון שקלים, אין לכם עליה משכנתא וברצונכם לקנות דירה ששווה חצי מיליון שקלים יותר מדירתכם הנוכחית. אין לכם את הסכום הזה ולכן תרצו לקחת הלוואה.

אבל כאמור עדיין לא הצלחתם למכור את דירתכם, ובכל זאת אתם כבר רוצים לקנות ולעבור לדירה חדשה. כשתבואו לחתום על החוזה, תצטרכו לשלם לפחות 15 אחוז, משווי הדירה החדשה.

פה תעזור לכם הלוואת הגישור. תוכלו למשכן את דירתכם לגוף המלווה לכם את הכסף ולקבל את ההלוואה הדרושה. למשך הזמן שתעריכו שעד אז תמכרו את הדירה.

לקבלת מידע נוסף פנו להתייעצות עם המומחים של אתר תשואות פיננסים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת פוליש בבאר שבע

חברת פוליש בבאר שבע

מתי מגיע הרגע שבו מבינים שצריך פוליש לרצפה ואיך בוחרים חברת פוליש בבאר שבע, מה חשוב לדעת ועל מה אסור להתפשר. הרצפה ראתה ימים טובים

קרא עוד »