מתנות לעובדים לשבועות – עם ערך של תרומה לקהילה

כשאנחנו מחפשים מתנות מקוריות לעובדים שלנו, באופן טבעי הדברים העיקריים שאנו בוחנים הם האם המתנות יכולות לשרת אותם וכיצד, כמה זמן הן יוכלו לשרת אותם, כמה עולה כל מתנה והאם זה מתאים לתקציב שהגדרנו לעצמנו לשם כך. 

בשנים האחרונות אנחנו מגלים ערך נוסף שהוא חשוב, הן עבורנו והן העובדים שאמורים לקבל מאיתנו את המתנה. מדובר על ערך של תרומה לקהילה. יותר ויותר מעסיקים בוחרים לרכוש מתנות שיש בהן ערך לא רק עבור העובדים אלא גם ערך של תרומה לקהילה, בין אם זה באופן ישיר ובין אם זה באופן עקיף. 

ההסבר לכך הוא שאם רוכשים מתנה עם ערך של תרומה לקהילה, זה גם יוצר מצב בו העסק מחזיר משהו לקהילה, גם משרת מטרות נרחבות וגדולות יותר מאשר "מתנה לעובד", וכן אפשר למצוא הרבה מאוד מתנות בעלות ערך אמיתי, בעלות משמעות, ולא רק בהיבט החומרי. 

אילו מתנות עם ערך של תרומה לקהילה אנחנו יכולים למצוא?

אחת המתנות הפופולאריות ביותר עם ערך של תרומה לקהילה, אלו מתנות לשבועות לעובדים למשל שנארזות במפעלים מוגנים, מפעלים בהם עובדים אנשי בעלי מוגבלויות. מדובר על מתנות רגילות לכאורה, אך הן נארזות על ידי אנשים שמתגוררים בהוסטלים או בקהילה אך נמצאים תחת השגחה. ככל שיותר מקומות עבודה רוכשים מתנות כאלו, כך אפשר להמשיך ולהעסיק יותר עובדים שיש להם מוגבלויות מסוימות, אשר סביר להניח יתקשו למצוא עבודה בשוק החופשי בצורה רגילה. 

כמו כן, אפשר למצוא מתנות בעלות ערך לקהילה, כגון, מוצרים ששומרים על איכות הסביבה או מוצרים שעברו מחזור, מתנות שנרכשות במקומות המעבירים את ההכנסות לארגונים ועמותות חברתיות שונות, או מתנות שיש להן מסר חברתי כזה או אחר. 

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם