איפה כדאי להשקיע בנדל"ן?

השקעות נדל"ן נחשבות לסוג ההשקעות הטובות ביותר, השאלה היא איפה רצוי ונכון לעשות את זה? במאמר זה נהנה על שאלה זו

מדוע משתלם להשקיע בנדל"ן?

לפני שאנחנו ניגשים אל השאלה המהותית, איפה נכון להשקיע בנדל"ן, הרי שאנחנו צריכים לדעת קודם לכן מדוע משתלם להשקיע בנדל"ן על פני השקעות אחרות. התשובה לכך היא די פשוטה. מדובר בהשקעה עמידה, השקעה שאיננה נעלמת (ברוב המקרים), להבדיל ממוצרים פיננסים שונים, היא נשארת לאורך זמן, וגם אם הערך שלה יורד, הרי שהוא תמיד יכול לטפס חזרה.

כפי שאנחנו יכולים להניח יש השקעות נדל"ן מאוד משתלמות במקומות שונים בעולם. אנחנו יכולים למצוא נדל"ן בפורטוגל ובמדינות אחרות אשר שווה להשקיע בו. בשביל לדעת איפה נכון לנו להשקיע אנחנו צריכים לבחון מספר נקודות.

לפני שנציג את הנקודות הנ"ל, חשוב להבהיר בסופו של דבר הכל תלוי ביכולות הכספיות שעומדות לרשותנו וביכולת שלנו להתעסק עם ההשקעה. אנחנו צריכים לבחון את שני ההיבטים הנ"ל, על מנת שנוכל להגיע אל הבחירה הנכונה.

כיצד בוחרים מקום להשקעה בנדל"ן?

מיקום

מן הסתם, הדבר הראשון שעלינו לבחון זה המיקום של ההשקעה. עלינו לבחון, איפה בדיוק הנדל"ן ממקום, בין אם זה מבחינת מדינה, אזור, יישוב, שכונה. עלינו לרדת אל הרזולוציות הכי נמוכות בשביל להבין את מהות ההשקעה.

ערך

חשוב לבחון את ערך ההשקעה, הן במובנים של הווה והן במובנים של עבר וצפי לעתיד. כלומר, כמה שווה ההשקעה, מה היו מגמות המחירים בעבר ומה הצפי לגבי העתיד.

תוכניות פיתוח

אחד הכלים להעריך את ערך ההשקעה בעתיד, מה הן תוכניות הפיתוח לעתיד. כך נדע האם משתלם לנו להשקיע במקום.

עלויות נלוות

כשאנחנו מחליטים להשקיע בנדל"ן, עלינו לקחת בחשבון שיש עלויות נלוות. בין אם זה העסקת עורכי דין, חברת ניהול, בעלי מקצוע לשיפוץ המקום, זה יעלה לנו זמן וכסף. חשוב שנכניס את החישוב את הזה לעלות ההשקעה.

משכנתא, ריביות

סביר להניח שחלק גדול מההשקעה ימומן על ידי משכנתא, עלינו לדעת כמה נידרש לשלם ומה יהיה הריבית על כך.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם