מדינות לויזת ETIAS

החל משנת 2023, כניסה לאירופה עבור תושבי רוב המדינות בעולם, תתבצע רק לאחר קבלת ויזה.

מערכת אלקטרונית לקבל ויזה לאירופה בשם ETIAS – European Travel Information and Authorisation System – מיועד לעשות לכם את החיים יותר קלים.

אז איך זה עובד ולאילו מדינות תצטרכו לבקש ויזה?

למה צריך ויזה מיוחדת לאירופה?

הנפקת ויזות ETIAS מיועדת לסייע לאירופאים לשפר את מערך האבטחה שלהם ולהגן על המדינות השונות מפני התקפות טרור, חדירה של גורמים בלתי רצויים ועוד.

עבור תושבים של 60 מדינות ברחבי העולם (קראו אודות מדינות לויזת ETIAS), המשמעות היא שהם צריכים לקבל ויזה מיוחדת כדי להיכנס לאירופה, החל משנת 2023.

קבלת הויזה מתבצעת בתהליך פשוט של מילוי טופס מקוון (אינטרנטי), בצירוף מסמכים שונים, בעיקר כדי לספק את המידע הדרוש אודות המבקש לבקר באירופה.

לאחר קבלת הויזה, אישור הכניסה תקף לשלוש שנים.

בין היתר, יידרשו להנפיק ויזת ETIAS תושבי ישראל, קנדה, ארה"ב, אוסטרליה ועוד. מידע נוסף באתר:

etiasvisa.co.il

מדינות שנגן – אליהן תצטרכו ויזת ETIAS

מספר לא מבוטל של מדינות אירופיות חתמו על הסכמי שנגן, המסדירים את נושא ההגירה והתיירות בגבולותיהן. האמנה משפיעה במידה ניכרת על יחסי המדינות החברות בה, ,על מצבן הכלכלי, הביטחוני ועוד.

כיום חברות באמנת שנגן 26 מדינות. האזור שבו מדינות אלה נמצאות בתוך יבשת אירופה נקרא "אזור שנגן". בריטניה למשל, אינה חתומה על האמנה ולכן גם אינה שייכת לאזור שנגן, אבל חוץ מבריטניה נמצאות באזור מדינות חשובות רבות, ביניהן:

איטליה, ספרד, פורטוגל, יוון, אוסטריה, דנמרק, פינלנד, שוודיה, נורבגיה, איסלנד,פולין, ליטא, מלטה, סלובניה, סלובקיה, צ'כיה, שוויץ, רומניה, ליכטנשטיין, קרואטיה.

 

לסיכום, ויזת ETIAS צפויה להפוך אלמנט חיוני עבור מבקרים ממדינות זרות המבקשים להגיע לחלקים רבים של אירופה. כדאי להיערך בהתאם!

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם