ייעוץ כלכלי לעסקים – כל מה שחשוב לדעת בנושא

ההתנהלות הכלכלית בעסק היא המפתח להצלחה שלו. בתחילת הדרך בעל העסק מקבל החלטות כלכליות לא טובות בדרך כלל אשר משפיעות על עתיד העסק כבר משלביו הראשונים. בהמשך ייתכן ובעל העסק לא יתנהל בצורה נכונה הממצא את מלוא הפוטנציאל הכלכלי של העסק, יוציא כסף מיותר ואולי אפילו יכנס לבור כלכלי. ייעוץ כלכלי לעסקים הוא שירותי מקצועי הניתן על ידי יועצים עסקיים מנוסים שיכולים לסייע לכם בכל הקשור להתנהלות המקצועית והפיננסית בעסק שלכם.

 

מתי יהיה על בעל העסק לפנות לייעוץ כלכלי?

ייעוץ כלכלי לעסקים יכול לעזור לבעל העסק בכל שלבי החיים של העסק, בין אם מדובר בעסק חדש, עסק קיים שבקושי שורד או בקושי מרוויח ובין אם מדובר בעסק בצמיחה שבו בעל העסק נדרש לקבל החלטות כלכליות חשובות לעתיד העסק. הייעוץ הכלכלי יעניק לכם פרספקטיבה שונה על המתרחש בעסק, ניתוח הדוחות הכלכליים יאפשרו להגיע לתובנות שונות שבהן ניתן יהיה לשפר ביצועים ומהלכים בעסק שיובילו לשיפור הרווחיות בעסק והתפקוד אצל העובדים או בייצור (תלוי בסוג העסק).

 

מה כולל ייעוץ כלכלי לעסקים בדרך כלל?

  • בדיקת רווחיות העסק – כלומר בדיקת הדוחות הכלכליים של העסק. בדיקת הרווחיות מכל מוצר/שירות. בדיקת הרווחיות מעובדים מסוימים או מחלקות מסוימות. האם יש מהלכים שניתן לבצע להפחית עלויות מבלי לפגוע בתהליך העבודה בעסק ובכך להעלות את הרווחיות שלו?
  • בדיקת עלויות הקמה – תכנון כלכלי לעסקים חדשים בהקמה.
  • הערכת עלויות שוטפות – בכמה הוצאות שוטפות העסק יצטרך לשאת בכל חודש?
  • בניית תוכנית עסקית – גיבוש המודל העסקי שלכם, אפיון העסק, החזון שלו, מחקר קהל היעד, מחקר שוק, מחקר מתחרים, רשימת השירוצים/סוגי המוצרים שאתם משווקים, קביעת מטרות, הערכת צפי הוצאות/הכנסות ועוד.

 

צרו קשר עם אייל פז.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם