מלגזות זום ליין – מידע מקצועי ויתרונות

טרם המצאת המלגזות היו משתמשים במערכות חבלים, כבלים וגלגלות לצורך העברת ארגזים וקופסאות כבדים ממקום למקום. זוהי הייתה טכניקה מסוכנת ומסורבלת מאוד, ולא אחת פועלים היו נפצעים ונפגעים פציעות קשות, שלא לומר עיכובים רבים בתפוקה.

מלגזות הינן מכונות המשמשות בעיקר להעברת דברים כבדים באזורי תעשייה, מפעלים ואולמות אחסון. מאז המצאתן, עובדים ופועלים מסוגלים להעביר חומרים בקלות ובמהירות ממקום למקום מבלי לשבור את הגב.

נדרשת הסמכה ורישיון על מנת לעבוד על מלגזה, והיא כיום משמשת בתור אחד הכלים הנחוצים ביותר בעולם התעשייה. המכונות הללו מסייעות לעובדים להגביר את קצב התפוקה שלהם תוך שמירה הביטחון והגהות.

יכולות תמרון והעמסה– פרט חיוני!

מלגזות הינן קומפקטיות ותופסות, יחסית לרכבים אחרים, שטח קטן. הן מספקות לפועלים לתמרן עם תכולה כבידה בשטח התפעולי בצורה יעילה ומהירה. יכולת הנשיאה משתנה בהתאם לסוג המלגזה והקיבולת איתה היצרן הוציא אותה לשוק. מלגזות מסוגלות לשאת מטון וחצי ועד כמעט 16 טון. קראו בהרחבה על ציוד מכני הנדסי!

כמה סוגי מלגזות יש?

למעשה, קיימים היום שלושה סוגים עיקריים של מלגזות. כל סוג כזה מיועד למטרות ושימושים אחרים. יש מלגזות עם מנגנון בעירה פנימית, שמשמשות בדרך כלל באזורים פתוחים. הסיבה נעוצה בעובדה שהן מונעות על ידי דלקים כמו גז טבעי, סולר, בנזין וכדומה. בכדי למנוע זיהום של גזי פליטה הנפלטים ממנה, היא אינה מומלצת לשימוש באולמות סגורים.

לעומתן, מלגזות חשמליות מציעות יתרונות לשימושים פנימיים. הן מופעלים באמצעות כוח חשמלי – סוללות, והן פחות יקרות לתפעול בהשוואה לאלו המופעלות על גז. מה שאומר, שהן גם יותר שקטות. שתי סוגי המלגזות הללו, העובדות דלקים וחשמל, מסוגלות לשאת משקלים גדולים עד מאוד.

הסוג השלישי הוא מלגזה ידנית, שאינה פועלת על מנוע אלא על ידי כוח של מכניקה פשוטה המתופעלת על ידי אדם. יכולת הנשיאה שלה קטנה הרבה יותר והיא מסוגלת להרים רק סנטימטרים ספורים מן הקרקע.

> קראו גם על חלקי חילוף למערבלי בטון!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם