מהו מחקר לקוחות?

הנכס העיקרי של העסק שלכם הם הלקוחות. הם אלו שמשלמים הם אלו שמניעים את מעגל העסק שלכם. לכן אתם צריכים לעשות עבודה יסודית כדי לדעת מיהם, להכיר את הציפיות שלהם ולבדוק את רמת שביעות הרצון שלהם. איך אפשר להגיע אל כל הנתונים החשובים הללו? מחקר לקוחות הוא כלי מקצועי ורב חשיבות שממלא תפקיד עוצמתי מאוד בכל עסק. או מדויק יותר בכל עסק שרוצה לגדול ולהתחזק גם בעידן תחרותי כמו זה שאנו מכירים כיום.

הסבר על המושג מחקר לקוחות

מחקר או סקר לקוחות הוא בעצם מחקר שנערך על הלקוחות של החברה שלכם. הוא לרוב ייערך על ידי גוף חיצוני שיבקש מהלקוחות לספר על עצמם. החקר יכול להתבצע בקרב לקוחות פוטנציאליים על מנת לדייק שירות או מוצר, המחקר יכול להתבצע על לקוחות קיימים כדי לשמוע מהם על החוויה, על השירות ועל המענה שהם קיבלו או לא קיבלו.

באופן כללי נזכור כי בעל עסק שרוצה למכור, רוצה לספק ורוצה להרוויח חייב לפעול מתוך ידע, מתוך הבנה. לא לנסות לנחש מה הלקוחות חושבים, לא לירות באוויר כדי לקלוע לציפיות שלהם, אלא פשוט לשמוע מהם מה יש להם לספר. מה הם היו רוצים שיהיה ומה חשוב להם במיוחד. במקרים רבים נכונו לבעל העסק הפתעות ממשיות. הוא יגלה שדברים שהוא זנח חשובים ללקוח מאוד, ונכון יהיה להשקיע בהם מאוד. ואילו ערכים אחרים שהיו נראים לו משמעותיים, אינם משנים כלל ללקוח, וחבל על המשאבים שהוא מפנה לכיוון הזה. מחקר לקוחות מאפשר לבעל העסק לקבל משוב על העבודה של הצוות שלו, כדי להבין האם הם עובדים כמו שצריך, מספקים שירות אדיב והלקוחות של העסק מרוצים מהמענה שהם מקבלים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »