מתי נזדקק לחוות דעת של רואה חשבון?

כל בעל עסק, קטן או גדול, צריך רואה חשבון שיסדר לו את כל המסמכים וינהל לו את ההוצאות וההכנסות של בית העסק או החברה. אז מתי נזדקק לחוות דעת של רואה חשבון וכמה כל זה יעלה לנו? נבדוק במאמר זה.

מתי נזדקק לחוות דעת של רואה חשבון?

חוות דעתו של רואה חשבון מטעם משרד רואה חשבון בוטיק היא הצהרה של מבקר עצמאי המביע את השקפתו ביחס לאיכות המידע הכלול במערכת דוחות כספיים.

לגבי ביקורות של חברות בארץ, חוות הדעת עשויה להיות חוות דעת בלתי מוסמכת בהתאם לכללי חשבונאות מקובלים, חוות דעת מוסמכת או חוות דעת שלילית.

הפסקת חוות דעת של רואה החשבון

חוות הדעת של רואה החשבון מוצגת בדו"ח מבקר המלווה בהגשת הדו"ח השנתי. הדו"ח מתחיל בסעיף מבוא המתאר את אחריות ההנהלה ואת אחריות משרד הביקורת.

החלק השני מזהה את הדוחות הכספיים עליהם ניתנת חוות דעתו של רואה החשבון. החלק הבא קובע את חוות הדעת באופן כללי. אם רלוונטי, ניתן להציג סעיף אחר שיספק הסבר נוסף לגבי חוות דעת שאינה מוסמכת.

סוגי חוות דעת של רואה החשבון

שלושת סוגי חוות הדעת; אינם מוסמכים, מוסמכים ושליליים. דעת בלתי מסויגת ידועה גם כדעה נקיה.

רואה החשבון מדווח על חוות דעת שלא הוסמכה אם הדוחות הכספיים נשפטים כבלתי-מוטעיים מהותיים.

בנוסף, ניתנת חוות דעת בלתי מוסמכת על הבקרות הפנימיות של ישות אם ההנהלה קיבלה אחריות על מפעליה והתחזוקה שלה, ורואה החשבון ביצע עבודות שדה לבדיקת יעילותה.

דעת מוסמכת ניתנת, כאשר הרשומות הפיננסיות של חברה לא הוצגו לחלוטין בהתאם לכללי חשבונאות מקובלים, אף שניסוח חוות דעת מוסמכת דומה מאוד לחוות דעת בלתי מוסמכת.

למידע נוסף בנושא כנסו ללינק https://y-tax.co.il/en/home-english/

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »