כאבי גב תחתון

הגב התחתון שלנו יכול לכאוב במצבים שונים: הוא יכול לכאוב עקב מאמץ או אפילו עקב ישיבה או שכיבה מרובה, יכול להיות שהגב שלנו יכאב בשל בעיה גנטית כמו בעיה במבנה השלד, ולעיתים בשל מחלת מקצוע או תאונה או טראומה שהגב חווה. להתמודד עם כאבים כרוניים וכאבי גב תחתון (או בכל אזור בגוף) זה לא דבר קל ויש את מי שישלים עם מצבו או ימצא עצמו נוטל תרופות ממכרות שבסופו של דבר לא מאד מועילות. אז כיצד אפשר לטפל בכאבי גב תחתון?

טיפולים ברפואה המשלימה

זה נכון שכשכואב לנו הגב אנו בוחרים ללכת לאורתופד והדבר נכון אילו רק בשביל קבלת אבחון מדויק. עם זאת הרפואה האלטרנטיבית מציעה מגוון רחב של טיפולים ללא תרופות כמו למשל טיפול אוסטאופתיה שפועל על מערכת השלד ומערכות השרירים. טיפול זה יעיל במקרים רבים של כאבי גב תחתון. טיפול אוסטאופתיה מתמקד באזורים שונים כמו כלוב הצלעות או החלק העליון של האגן, ויש טיפול שנועד לשחרר כאב עמום עד לכאב חד. 

רבים המטפלים ברפואה המשלימה יציעו טיפולים כמו טווינה או עיסוי רפואי, כמו גם כירופרקטיקה ושאר שיטות ברפואה המשלימה. חשוב לדעת שגם במקרים של כאבי גב תחתון וגם במקרים של כל כאב כרוני אחר חשוב להתחיל טיפול אוסטאופתיה כמה שיותר מוקדם כך שניתן יהיה לפטור את הבעיה ולהפטר מהכאב בקלות. 

מניעת כאבי גב תחתון

כדי להימנע מכאבים כאלה שעלולים לגרום לנכות של ממש חוסר תפקוד, היעדרויות מהעבודה, בעיות שינה, וכמובן כאבים כרוניים חזקים – חשוב לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע שעוסקים ברפואה משלימה כדי לדעת איזה טיפול יכול לעזור ולהקל על הכאב. באמצעות טיפול נכון תוכלו עם הזמן להוריד את כמויות התרופות שאתם נוטלים נגד כאבים כרוניים. בהצלחה ובריאות שלמה!  

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת פוליש בבאר שבע

חברת פוליש בבאר שבע

מתי מגיע הרגע שבו מבינים שצריך פוליש לרצפה ואיך בוחרים חברת פוליש בבאר שבע, מה חשוב לדעת ועל מה אסור להתפשר. הרצפה ראתה ימים טובים

קרא עוד »