מה זה משכנתא הפוכה?

משכנתא הפוכה היא מעין הלוואה הניתנת על חשבונו של הנכס הפרטי שלכם וזאת במידה והנכם מעל גיל שישים והנכס כבר נמצא בבעלותכם הפרטית ואינו משועבד לבנק. כלומר, במקום לקבל משכנתא בכדי לרכוש דירה חדשה תוכלו לשעבד את הנכס לבנק או לכל חברה אחרת העוסקת בתחום בכדי לקבל הלוואה על חשבונו.

איך תקבלו משכנתא הפוכה?

בניגוד למשכנתא רגילה במשכנתא הפוכה אין החזר חודשי אלא קיימת האפשרות להחזיר את כל ההלוואה כולה כאשר הנכס יימכר. כמובן שבדומה למשכנתא רגילה גם במקרים מעין אלו לסכום המקורי תתווסף ריבית בשיעור זהה לשיעור הריבית בכל משכנתא אחרת. בכדי לקבל משכנתא הפוכה עליכם לעמוד במספר קריטריונים בסיסיים:

  • הקריטריון הראשי והחשוב ביותר הוא שעל הלווים להיות מעל גיל שישים. 
  • הנכס אותו אתם משעבדים חייב להיות בבעלותכם המלאה.
  • על הנכס להיות בשווי של מיליון שקלים לפחות.
  • הנכס צריך להיות לא חובות כלל.
  • במידה וגיל הלווים הינו מעל 80 יש צורך באישורים רפואיים.

על מנת להתחיל בתהליך יש לבחור את החברה איתה אתם רוצים לקבוע תהליך התקשרות. כיום ישנן מספר חברות המספקות שירות מעין זה, שימו לב כי אתם בוחרים חברה בעלת שנות ותק לא מעטות, ניסיון וכמובן אמינות. התהליך יתחיל לרוב בשיחת היכרות , מילוי כל הטפסים הנדרשים על מנת לקבל את המשכנתא ולאחר בדיקה מעמיקה של החומר יתקבל האישור המיוחל.

תהליך קבלת משכנתא

על מנת להתחיל תהליך קבלת משכנתא חשוב תחילה לבחור בחברה הנכונה עבורכם. אם אתם מרגישים שאינכם יודעים כיצד לפעול לבדכם תוכלו להיוועץ שיועץ משכנתאות מומחה אשר יכוון אתכם נכונה הן לעבר החברה המתאימה לכם והן לעבר המשכנתא המשתלמת ביותר בעבורכם. מהרגע בו תבחרו בחברה התהליך יתקדם במהירות ותוך פרק זמן קצר תקבלו את הכסף.

אולי יעניין אותך גם משכנתא למסורבים

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם