פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים.

אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד או יותר כללי הדרך. דוגמאות לעבירות נהיגה כוללות נהיגה במהירות מופרזת, מעבר באור אדום, אי עצירה בתמרור עצור ועוד עבירות תנועה שונות.

במקרים מסוימים, נהג עשוי להיות מואשם במספר עבירות בגין אירוע אחד. לדוגמה, אם נהג נוסע בשני רמזורים אדומים ברצף מהיר ונתפס על ידי המשטרה בשתי הפעמים, הוא עלול להיות מואשם בשתי עבירות נהיגה נפרדות.

עבירות נהיגה עלולות הן חמורות משום שהן עשויות לגרום לתאונות דרכים וכתוצאה מכך לגרום לפגיעה בבני אדם או לרכוש. עבירות נהיגה הן נקראות גם עבירות תעבורה

יש הרבה עבירות נהיגה שונות שיכולות לסבך אתכם עם החוק במידה וביצעתן אותן והן סוג של פשע שיכול למתבצע על ידי מי שנוהג ברכב, או אפילו על ידי אחד מנוסעי הרכב גם אם הוא אינו הנהג, כמו למשל אי חגירה של חגורת בטיחות.  

אנשים שנתפסים על עבירות תעבורה יכולים להענש בדרכים שונות, כמו קנסות, נקודות, שלילה או פסילה מנהלית.

מהי בעצם פסילה מנהלית?

פסילה מנהלית היא פסילה שניתנת על ידי קצין משטרה במידה ונהג ביצע עבירה חמורה. הכוונה לעבירה חמורה יכולה להיות למשל נהג שנתפס נוסע תחת השפעת אלכוהול, נהיגה במהירות מופרזת, עקיפה במקום שהחוק אוסר זאת ועוד. 

עבירות אלו נחשבות לעבירות תנועה חמורות ולכן כאשר נהג נתפס בעבירה שכזו, הוא עשוי להגיע לשימוע אצל קצין משטרה. זהו הליך שנחשב מהיר, בניגוד למשפט על עבירות נהיגה. 

בעת השימוע שייעשה לנהג שנתפס מבצע עבירה חמורה, ישמע קצין המשטרה את גרסתו ולקצין יש סמכות לפסול את רישיון הנהיגה לתפוקה מסוימת באותו ההליך המכונה פסילה מנהלית.

אם נקלעתם למצב מסוג זה מומלץ להיוועץ עם עורך דין תעבורה כמו למשל עורך דין תעבורה אלי אנושי אשר יוכל לסייע לכם בהיבט המשפטי.

כתוב/כתבי תגובה