קרנות פנסיה האם הן עדיין קיימות?

קרנות פנסיה נראה לכם מושג שלקוח מהארכיון? צמד מילים שקשור לסבא שלכם? לגמרי לא. קרנות פנסיה הוא מושג בן ימינו שחשוב שכל אחד יכיר אותו. כי גם אם אתם צעירים ממש, וזה עתה יצאתם לשוק העבודה, עליכם לבחור את קרן הפנסיה שלכם. מדוע? הסיבה פשוטה. ראשית כי כל אחד צריך לחשוב על ימים בהם הוא לא יוכל לעבוד אך כן יזדקק לפרנסה. ושנית בגלל הסיבה הפשוטה שהחוק בישראל מחייב כל אזרח עובד להפריש סכומי כסף קבועים לחיסכון פנסיוני.

> קראו על מתכנן פרישה בלינק

אופציות שונות לחיסכון פנסיוני

יש מספר אופציות אפשרויות לחיסכון פנסיוני. ניתן לומר שלכל מוצר פנסיוני יש מאפיינים משלו ותנאים שונים. לכל אחד חשוב מאוד לברר היטב ולבדוק את הפרמטרים כדי להיות בטוח שהחיסכון הפנסיוני שלו משתלם וטוב, וכי הוא עתיד להניב לו הכנסה יפה ויציבה במהלך שנות הפנסיה שלו. שכן הכנסה זו היא שאמורה לספק יציבות כלכלית בשנים בהן לא עתידה להיות הכנסה מעבודה. 

לבחור לאחר התייעצות

יש אנשים שבוחרים את קרן הפנסיה שלהם כאילו מדובר על בחירה שאין לה קשר לחיים של עצמם. הם לא רואים את שנות הפרישה כמשהו שעתיד להתרחש, והמציאות הרחוקה הזו נראית להם כמו משהו שלעולם לא יגיע. אבל התנהלות כזו הינה שטותית. כיוון שכולנו צריכים לזכור שבחירת קרנות פנסיה וחיסכון פנסיוני מתאים הינם בעלי משמעות רבה לעתיד הכלכלי של כל אחד מאתנו. ולמי לא חשוב להיות בטוח שגם כאשר הוא יפרוש מעבודה, תהיה לו הכנסה יציבה? מסיבה זו כדאי לקבל ייעוץ מקצועי של יועץ פנסיוני בלתי תלוי באתר www.citreen.net ולזכור כי בחירת קרנות פנסיה היא לא עניין שולי, אלא החלטה בעלת משמעות כלכלית נרחבת שמשפיעה על איכות החיים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

החזר מס לעצמאיים

החזר מס לעצמאיים

האם גם לעצמאיים מגיע החזרי מס? זה נכון שלבעלי עסקים בישראל אין יותר מידי זכויות סוציאליות – למרות תשלומי המס הגבוהים שהם משלמים – ובכול

קרא עוד »
איך לבחור פסיכולוג

איך לבחור פסיכולוג?

פסיכולוג הוא לא איש מקצוע סטנדרטי כמו רופא למשל. הוא אמנם לומד לימודי פסיכולוגיה שבלוניים וקבועים כמו שכל חבריו הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים והוא גם נבחן

קרא עוד »