קופת גמל להשקעה

רוצים להפיק הרבה יותר מהכסף שלכם? מעוניינים להשקיע את הכסף שלכם אבל לא ממש יודעים היכן? בדיוק בגלל זה, הכנו עבורכם מאמר מקיף בנושא, כזה שיסביר לכם כיצד לעשות זאת בצורה מקצועית ותכליתית.

קופת גמל להשקעה 

קופת גמל להשקעה, הינה קרן השקעות אשר מוקמת במשותף על ידי המעסיק והעובד, זאת כדי לשמש לו לחיסכון ארוך טווח ולתמוך בעובד בעת פרישה. תוכנית זו נותנת גם הטבות לרווחת העבודה המוצעות לעובד.

מי מנהל את הכסף שמושקע בקופת גמל 

כסף המושקע בקופת גמל, ינוהל על ידי חברת ניהול השקעות שתשקיע את הכסף בניירות ערך שונים, זאת בכדי למקסם את התשואות הכספיות, בהתחשב ברמת הסיכון המקובלת או בהתאם למדיניות השקעה מוגדרת. 

הקרן הינה ישות משפטית ייחודית המופרדת לחלוטין מהמעביד ומחברת ניהול ההשקעות; יש לרשום אותו גם ברשות ניירות ערך במדינה. 

לפיכך עובדים או חברי קופות גמל, יכולים להיות בטוחים שאם המעסיק או חברת ניהול ההשקעות יגיעו לחדלות פירעון כלכלית, כל נכסי הקרן ימשיכו להיות שייכים לעובדים או לחברי קופת הגמל ולא יהיו מושפעים מכל התחייבויות שיש למעסיק.

מהי קופת גמל? 

קופת גמל, הינה תכנית חיסכון לפנסיה חובה, המנוהלת על ידי הממשלה, הנהוגה בכמה מדינות מתפתחות.

זה עובד כך; העובדים נותנים חלק ממשכורתם לקופת הגמל, והמעסיקים, חייבים להפקיד אותו בשם עובדיהם. הכסף בקרן, מוחזק ומנוהל על ידי הממשלה, ובסופו של דבר נמשך על ידי גמלאים או, במדינות מסוימות, משפחותיהם ששרדו. 

בחלק מהמקרים (קראו גם באתר פינטק), הקרן משלמת גם לנכים שאינם יכולים לעבוד. חשוב לזכור פרטים אלה, שכן כך תוכלו לבחור את קופת הגמלך שהכי מתאימה לצרכים שלכם, ובה תוכלו להכפיל ולשלש את כספיכם לאורך שנים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »