איך בוחרים יעד לטיול באירופה

אירופה היא היבשת האטרקטיבית ביותר מבחינת תיירים ישראלים ויש בה מגוון יעדים שמתאימים לכל סוגי המטיילים ולגילאים השונים. בחירת יעד לטיול באירופה אם זה קרוז מאורגן באירופה או טיול רגלי ביבשת מתבססת על כמה שיקולים ותלויה כמובן גם ברקע האישי של המטיילים. אם הם נולדו במדינה אירופאית או שמוצא משפחתם באחת ממדינות אירופה – אז יש סיכוי טוב שיהיו מעוניינים גם בטיולי נוסטלגיה. הבחירה ביעד תלויה גם כמובן בכמות המטיילים, מטייל בוד זוג, חברים או משפחה. יש טיולים מיוחדים למשפחות ולקבוצות ליעדים בולטים וגם גורם זה מהווה שיקול בבחירת יעד הטיול. אירופה משתרעת מרוסיה במזרח ועד ספרד ופורטוגל במזרח וכן בריטניה סקנדינביה ואיסלנד בצפון.

בחירת היעד תלויה במספר המשתתפים, בהעדפות ותחומי עניין וכמובן שגם במגבלות תקציב ובשיקולים נוספים כמו עונות השנה. ישנם אזורים קרים מאוד באירופה, בעיקר ארצות סקנדינביה ואיסלנד ולכן טיול בחורף אינו מומלץ לשם בשל מזג האוויר הקשה והטמפרטורות שיורדות הרבה מתחת לאפס. טיול כזה עלול להפוך במהירות לסיוט ולגרום למחלות ולהצטננות קשה. שיקול מרכזי נוסף הוא תחומי עניין. מי שמעדיף ערים גדולות יתעניין כנראה בעיקר בלונדון, פריז ברלין ובירות אירופאיות נוספות. מי שמחפש נופש משפחתי "הכל כלול" ימצא את מבוקשו בטורקיה, יוון ומדינות מזרח אירופה כמו בולגריה והונגריה, שנחשבות זולות במיוחד לתיירים. אפשרות נוספת היא לצאת לשייט מאורגן ברחבי היבשת.

> אולי יעניין אתכם גם טיול מאורגן לסין כולל שייט על היאנגצה

שייט נהרות מאפשר לכם ליהנות מהחוויה ללא דאגות מיותרות ומבלי שתצטרכו להתעסק כלל בסידורים יומיומיים של קניות, חיפוש ארוחות וסידורי לינה מתאימים. בשייט נהרות תזכו באירוח בתנאים של פנסיון מלא ובספינה מפוארת. המעבר החלק והבטוח מעיר לעיר מאפשר לכם להכיר גם חלקים נסתרים ופחות מתויירים של אירופה, להכיר היטב עיירות עתיקות, כפרים אותנטיים ומקומות מרגיעים, לבלות בערים רבות בסיורי שטח ולחזור ללון בספינת הקרוז. כל טיול כזה כולל תנאים מצוינים ומדריכים מוסמכים עם ידע רב וניסיון בהדרכה וידע זה קריטי בעיקר במקומות מסובכים להתמצאות כמו הפיורדים בנורבגיה ואיסלנד. טיולים כאלה הפכו לחוויה בלתי נשכחת למי שיכול להרשות לעצמו להשתתף בהם.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם