נוסחת השורשים – איך לומדים אותה בצורה פשוטה?

אחד השיעורים הכי מורכבים וקשים עבור תלמידי ישראל בלוח הלימודים שלהם, מגיל צעיר, הוא שיעור חשבון. ההתחלה עוד יחסית פשוטה כשעוסקים בחיבור-חיסור, כפל-חילוק, אך עם הזמן החומרים הופכים להיות יותר ויותר מורכבים. 

למשל, בשלב בו מתחילים להתעסק בדברים כגון, שורשים או חזקות. כאן צריך להשתמש בנוסחאות שונות בשביל שיהיה ניתן להבין טוב יותר איך לפתור תרגילים פשוטים ובוודאי מורכבים. כך למשל, אפשר לעשות כשבוחרים להשתמש בנוסחת השורשים. 

צריך לומר, נוסחת השורשים היא הרבה יותר מורכבת מנוסחאות אחרות וכן יותר מורכבת מפעולות הקשורות להיבטים אחרים שקשורים לשורשים. בוודאי כשמתייחסים לעובדה שנוסחה זו עוסקת לא רק בהיבטים מספריים אלא גם במשתנים של נעלמים ובפרבולות עם חיתוכים שונים. 

לפני שאנחנו נסביר איך אפשר ללמוד את הנוסחה בצורה פשוטה, צריך לומר, בשביל להתקדם הלאה בלימודים חייבים ללמוד את הנוסחה, אחרת אי אפשר להתקדם לחומר מסובך יותר. לכן רצוי מאוד ללמוד את הנושא היטב. 

איך אפשר לעשות את זה?

היום אנחנו יכולים ללמוד את הנוסחה בצורה מאוד פשוטה וקלה. למשל, אנחנו יכולים לעשות את זה דרך אתרי אינטרנט שונים המספקים לנו את כל המידע בשביל לענות נכון על הנוסחה, אך יתרה מזו, בשביל להציב את המשתנים השונים באופן שיהיה מדויק ונוכל להגיע אל התוצאה לה אנחנו מייחלים. 

יתרה מזו, אנחנו יכולים ללמוד את הנוסחה באמצעות סרטונים, מדריכים, ותוכנות און ליין אשר מאפשרות לא רק ללמוד ולהבין את הנוסחה, אלא גם לתרגל אותה פעמים רבות עד שנלמד להכיר אותה בעל פה. אנחנו יכולים גם לנסות אותה עם משתנים שונים, בשביל להבין כיצד היא יכולה לשרת אותנו בצורה אמיתית ונכונה. 

> למדו גם מה הוא לוגריתם?

 

כתוב/כתבי תגובה