משימות גיבוש צוות, פעילות חברתית אחרת

בשנים האחרונות כמעט כל עסק / חברה עושים אחת לתקופה פעילות חברתית, משימות גיבוש צוות וכדומה לעובדי המפעל. פעילות חברתית לצוות העובדים הוא דבר בעל יתרונות רבים. הרעיון במשימות גיבוש צוות ODT הוא לאחד את כל העובדים ביניהם, ליצור ביניהם חיבור וחברות אמתית. כמו כן ליצור חיבור בין העובדים למנהלי הצוות / המפעל.

אחוות עובדים

קבוצות עובדים מחוברות ומגובשות עוזרים לעסק יותר ממה שאתם חושבים. כאשר עובדי החברה הם חברים באמת והם לא מכנים אחד את השני 'חבר מהעבודה', הם יוכלו לתפקד יחד גם בשעות דחק ובמצבי לחץ. הם ידעו כי הם יכולים לסמוך האחד על השני באמת. עובדים שהם חברים גם מחוץ לשעות העבודה יכולים להעלות רעיונות פורצי דרך לשיפור העסק.

אם כל אחד מהעובדים הוא מצטיין באמת והוא עושה את עבודות על הצד הטוב ביותר, אך בינו לבין העובד שלצדו אין שום קשר חברי, זה עלול לקרטע. כמו בקבוצת כדור רגל, שם לא מספיק שחברי הקבוצה הם טובים בכדי להגיע לניצחון, אנחנו חייבים שבין כל השחקנים תהיה אינטראקציה ותיאום. כך גם בעבודה.

משחקי גיבוש

אם בין העובדים לא שוררת אחווה ואהבה, כל עובד מחפש לסיים את מלאכתו במהירות האפשרית, כאשר שיתוף הפעולה הוא צר וטכני בלבד. אז איך יוצרים גיבוש וחברות בין עובדי החברה? על ידי פעילות חברתית אחרת או משימות שונות.

הנה מספר דוגמאות למשימות גיבוש צוות:

  • אמת ושקר – משחק מוכר אבל מחבר. על כל אחד לספר 3 אמיתות ושקר אחד על עצמו ועל חברי הקבוצה לגלות את השקר.
  • אי בודד – מתחלקים לקבוצות כאשר כל קבוצה לוקחת אביזרים מהמשרד, כאשר הקבוצה המנצחת היא זו שביצעה את הבחירות החכמות ביותר.

משחקי גיבוש נוספות והמלצות בנושא ניתן למצוא גם באתר https://www.odteam.co.il/

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם