החזר מס לעצמאיים

האם גם לעצמאיים מגיע החזרי מס? זה נכון שלבעלי עסקים בישראל אין יותר מידי זכויות סוציאליות – למרות תשלומי המס הגבוהים שהם משלמים – ובכול זאת יש אור בקצה המנהרה, כמו גם מספר סיבות שבזכותן אפשר לקבל החזרי מס. 

אז מתי אפשר לקבל החזרים כאלה?

הנה כמה סיטואציות אפשריות: 

לפני שנמנה את המצבים בהם אפשר לקבל החזר מס לעצמאיים, חשוב לדעת כי החזרים כאלה ניתנים בדרך כלל לעצמאיים ששילמו בשנות המס האחרונות יותר מיסים ממה שהיו אמורים לשלם. עצמאיים משלמים מראש מקדמות למס ההכנסה אותן מעבירי מנהלי החשבונות או רואה החשבון של העצמאי אל לשכות המיסים. המס הגבוה מחושב באופן עתידי, אבל באופן רטרואקטיבי (עד 6 שנים אחורה) הוא יכול להיות גבוה מידי ביחס להכנסות של העצמאי. במקרה כזה יש להגיש בקשה לבדיקת החזרי מס ולקבל את ההפרשים אל חשבון הבנק. 

איזה סיבות אחרות יש להחזרי מס?

מלבד ההפרשים לטובת העצמאי יש לא מעט סיבות אחרות שיכולות להוליד החזר מיסים. בין הסיבות נקודות סיכוי בהתאם להפרשות לפנסיה. לדוגמא: עצמאי שהפריש כל חודש 800 שקלים לקופת הפנסיה יוכל לקבל ניקוי מס בגובה של 35 אחוז מההפרשה, כך שהוא זכאי לסיכוי של 3,360 שקלים לשנה. גם כאשר יש דיווח על שינויים במצב משפחתי כמו חד הוריות או גירושין, ילדים נוספים, שינוי מקום מגורים וכולי – ייתכנו הפרשים לטובת העצמאי. כדי לבדוק האם מגיע לכם החזרי מס, בחרו חברה מקצועית כמו החזר מס Moneyback עם רואה חשבון מנוסה שמבצע עבורכם את כלל הבירורים. 

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת פוליש בבאר שבע

חברת פוליש בבאר שבע

מתי מגיע הרגע שבו מבינים שצריך פוליש לרצפה ואיך בוחרים חברת פוליש בבאר שבע, מה חשוב לדעת ועל מה אסור להתפשר. הרצפה ראתה ימים טובים

קרא עוד »