אחסון מסמכים בענן – כל היתרונות

אם בעבר היה חשש כלשהו להשתמש בענן בביטחון מלא, הרי שהיום הענן משחק תפקיד עיקרי בחיי אנשים רבים ובחיי חברות רבות המבקשות לגבות את פועלן, וללא חשש מאיבוד חומר חיוני. אחסון מסמכים בענן מאפשר יצירת גשר בין מחשבים רבים ובכך מקצרת הליכי עבודה, מאפשרת עבודה משותפת על קבצים ויוצרת מקום רב כאשר הכל נמצא באינטרנט ולא מכביד על המחשב. 

הנה רק חלק מהיתרונות הרבים שיש לאחסון מסמכים בענן

הסוף לטעויות 

אין אחד שלא קרה לו ובטעות נמחק לו קובץ חשוב. התחושה הלא נעימה, הרצון לשחזר וחוסר האונים כשאי אפשר וצריך להתחיל הכל מההתחלה. כשמאחסנים מסמכים בענן, אין כל סיבה לפחד מאיבוד מסמך או מחיקתו לצמיתות. 

גיבוי קבצים

יש קבצים מסוימים שחשוב שיישארו על המחשב בכדי לשלוף אותם במהירות או כי הם חיוניים לשימוש יום יומי. עם זאת, אין זה אומר שלא צריך לגבות אותם ולוודא שלא ייעלמו לפתע פתאום. כך, גם מסמכים מלפני עשר שנים שסרקתם ושמרתם במחשב יכולים בקלות לעבור לענן.

התחברות לענן

הסוד האהוב ביותר כשמשתמשים בענן הוא העובדה הפשוטה שניתן להיכנס לענן מכל מכשיר בעל דפדפן. כך, גם מהאייפד בבית תוכלו לשלוף מסמך חיוני ששמרתם בענן בזמן שהייתם בעבודה ובעזרת כמה החלקות על המסך לסיים משימה שהציקה לכם עוד מהבוקר.

שיתוף ענן

חברות רבות אוהבות להשתמש באפשרות של שירותי ענן לא רק בעבור אחסון קבצים אלא גם בעבור שיתוף הענן בין קולגות. כך, ניתן לאחסן קבצים ולהיעזר בקבצים שאחרים אחסנו בו ולהיפך. העבודה הופכת למהירה יותר, קלה יותר ונוחה יותר. 

לסיכום

אחסון קבצים בענן הפך בשנים האחרונות חברות רבות לפרודוקטיביות יותר, מדויקות יותר שיודעות בדיוק על איזה ענן מונחים הסודות הכי כמוסים שלהם. 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם