דיבור מול קהל – עשה ואל תעשה

דיבור מול קהל עשוי להיות מאתגר במיוחד לאנשים מסוימים. כאשר נראה אנשים בטלוויזיה, על הבמה או בתיאטרון מופיעים, מרצים ומדברים מול קהל של אלפי או עשרות אלפי אנשים אנו חושבים שמדובר באנשים מקצועיים שכל החיים שלהם עמדו על במה ומול הרבה אנשים. ובכן גם הם התחילו מנקודה מסוימת ואפילו למודי ניסיון מתרגלים לעתים רבות לפני העמידה מול הקהל. לכן תמיד יש לשדרג ולשפר את האופן שבו אנו עומדים מול הקהל, מתנהלים, מתנהגים והאופן שבו הגוף שלנו נע במרחב מול הקהל. הכנו לכם כמה טיפים חשובים של עשה ואל תעשה מול קהל שבהחלט אפשר ללמוד מהם אך הם לא תחליף לתרגול, עבודה קשה וכמובן לימוד מקצועי יותר של הנושא.

טיפים לדיבור מול קהל:

  • חשבו שאתם מדברים לאדם בודד או קבוצה קטנה מאוד של אנשים. אל תתנו לעובדה שמדובר בהרבה אנשים להלחיץ אתכם. השיח או אותו שיח מול 2 אנשים ומול אלף אנשים. 
  • אל תחפשו את הפרפקציוניזם – גם טובי המרצים והאנשים העומדים מול קהל לעתים טועים. לטעות זה אנושי לגמרי כמו שאומר המשפט המפורסם ואל תאכלו את עצמכם או תתבלבלו בהמשך ההרצאה בגלל שטעיתם או הרגשתם שטעיתם. לאף אחד חוץ מכם לא אכפת מהטעות הזו – פשוט המשיכו.
  • תנועתיות – איך שהגוף שלכם זז על הבמה זו הנוכחות, נינוחות וכריזמה שאתם משדרים וזה מה שהקהל שלכם ירגיש. הוציאו את הידיים מהכיסים.
  • תרגלו היטב מה שאתם רוצים לומר. אם צריך השתמשו בדף מסרים או טלפרומטר. 

מה לא כדאי לעשות?

לצד טיפים ודברים שכדאי לעשות בעמידה מול קהל יש גם דברים שלא כדאי לעשות. כמו למשל לא כדאי לקפוא במקום. לא כדאי להשקיע מחשבה יתרה מול הקהל אלא פשוט להיות אותנטיים ולומר את מה שיש לכם להגיד. אל תיפגשו מהערות ואל תילחצו מהן. 

מעוניינים בקורס לשחק עם דיבור מול קהל? הקליקו על הלינק

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם