בונים בית? אלה הדברים שחשוב שתכירו

כשאנחנו ניגשים לבנות בית חדש, אנחנו צריכים לדעת שמדובר בעבודת צוות, לא אדם אחד אחראי על הפרויקט. למרות שכן יש אדם שאמור לנהל אותו.

לבחור את הצוות הנכון שינווט את הפרויקט

בניית בית חדש, זה תהליך לא פשוט. הדרך להפוך את החלום למציאות, את התוכנית שעל הנייר למשהו ממשי, אמיתי, היא לא דרך קלה ולא דרך פשוטה. לכן עלינו לחפש אנשי מקצוע שיכולים לספק לנו את השירות הטוב ביותר. במאמר זה נסביר לכם על קבלן מפתח מקצועי ואמין שאמור להוביל את התהליך וכן על הצוות שאמור לסייע לו בכך.

לפני שאנחנו מתחילים, חשוב להדגיש, בתור מי שאמורים לראות את התהליך קורם עור וגידים, בתור מי שאמורים להתגורר במקום בסופו של דבר, חשוב שנהיה מעורבים בתהליך ונגיד את כל מה שאנחנו רוצים וצריכים. אסור שהדברים יעברו מבלי שאנחנו נהיה מעורבים בכך. כמו כן, נכון שאנחנו עובדים מול צוות שאחראי על התהליך, אך אנחנו אמורים לעבוד מול גורם אחד שמפקח ומנהל אותו. זה המשמעות של קבלן מפתח.

מי הם האנשים שאמורים לקחת חלק בתהליך?

השלב הראשוני של בניית בית, מתחיל עם אדריכל שאמור לתכנן אותו בהתאם לתוכניות שלנו. כך אנחנו נוכל ליהנות מבית שיתאים לנו, בית שיתאים לצרכים וליכולות שלנו, בהתאם לשטח שעומד לרשותנו ולתקציב שיש לנו.

לאחר מכן, נגייס קבלן אשר יהיה אחראי על כל תהליך הבנייה. הוא יגייס לצורך העניין את אנשי המקצוע השונים שיהיו אחראים על הבנייה עצמה וכן על התקנת התשתיות השונות במבנה, כולל חשמל, אינסטלציה, מזגנים ועוד. יש דברים מסוימים שאנחנו נבחר בעצמנו, למשל, עיצוב והתקנת מטבחים, חלונות, אריחי רצפה, ועוד. כמו כן, אנחנו נשכור מעצב פנים שיהיה אחראי על תהליך העיצוב של המבנה.

חשוב להדגיש, קבלני מפתח עובדים עם קבלני משנה שלוקחים על עצמם את האחריות ואת תהליך העבודה בפועל, בזמן שקבלן המפתח, נמצא מעליהם ומפקח שהם מבצעים את העבודה בהתאם לתוכנית, הוא גם נמצא בקשר ישיר עם הלקוחות של הפרויקט.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם