רומניה – כדאי לקרוא לפני שמתחילים להשקיע

רומניה - כדאי לקרוא לפני שמתחילים להשקיע

רומניה נחשבת לאחת המדינות שכל אחד חייב לבקר בה. מדובר על מדינה ססגונית ותיירותית, המספקת לכל מבקריה מגוון עצום של אטרקציות שונות, שפע קולינרי וכמובן חיי לילה ענפים. אך ישראלים רבים מגיעים לרומניה לא רק לצורכי נופש וחופשה, אלא בתור יעד ששווה להשקיע בו. רומניה מציעה מגוון עצום של פרוייקטים של נדל"ן ברומניה עם דירות ברמה גבוהה, הממוקמות באזורים אטרקטיביים והכי חשוב – במחירים נמוכים משמעותית ממחירי הדירות בארץ. כך שאין זה מפתיע כי ישראלים רבים מצאו ברומניה את כל היתרונות האפשריים ובחרו להשקיע בנכסים שלה. הכלכלה הרומנית נחשבת היום ליציבה, במיוחד לאחר ההתאוששות המוצלחת שלה מהמשבר הכלכלי של 2008. היום ניתן לראות ברומניה כלכלה חזקה ויציבה, עידוד של משקיעים זרים וכתוצאה מכך, מגת עלייה של מחירי הדירות.

כל מה שחשוב לדעת לפני שרצים להשקיע ברומניה

קודם כל, חשוב לזכור כי שוק הנדל"ן ברומניה, בדיוק כמו בכל מדינה אחרת, אינו חף לחלוטין מסיכונים. בדיוק כמו שבארץ אנשים רבים משקיעים בפרויקטים שונים ולאחר מכן מגלים שהפרויקט נתקע או שקיימת בעיה לוגיסטית כלשהי, כך הדבר גם ברומניה. לכן חשוב להבין את כל הניואנסים הקטנים, לפני שרצים להשקיע בנכס ברומניה. קודם כל, חשוב לזכור כי גם ברומניה, בדיוק כמו בארץ, קיימים אזורים אטרקטיביים יותר ופחות. לכן כמו שכל ישראלי מצוי יבחר להשקיע בדירה בתל אביב במקום בדירה בדימונה, כך גם ברומניה עדיף להשקיע בנכס בעיר גדולה בעלת אוכלוסייה גדולה יותר. הדבר מבטיח תשואה גבוהה יותר, היות ומחירי הדירות בערים המרכזיות יהיו תמיד גבוהים יותר מאשר בערים הפריפריאליות. כמו כן, חשוב לבחון היטב את האזור שבו תרצו להשקיע, היות וגם בעיר מרכזית קיימים אזורים נחשקים יותר ופחות. עדיף להשקיע באזור מושקע יותר, בעל פארקים רבים, קרבה לבתי הספר או למקומות בילוי, היות ודירות מסוג זה יהיו תמיד אטרקטיביות יותר בקרב השוכרים.

לסיכום, כל מי שמעוניין להשקיע בנכס ברומניה, חייב קודם כל לבצע מחקר מעמיק על מנת להבין באילו אזורים כדאי להשקיע וממה כדאי להיזהר. מומלץ להיעזר בשירותיה של חג'ג' אירופה שהיא חברה מקצועית בתחום, במטרה לאתר את ההשקעה הטובה ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פוליסת חיסכון השוואה
אם אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר להשקיע בה את החסכונות שלכם, פוליסת חיסכון היא בהחלט הדבר הטוב ביותר...
קרא עוד »
יול 12, 2020
איך מתבצעת רכישת דירה על הנייר?
רכישת דירה על הנייר לרוב תעזור לכם לחסוך בעלויות כיוון שהיא זולה יותר באופן משמעותי מדירה שכבר נבנתה...
קרא עוד »
ספט 19, 2021
איך לבחור ריחות לעסקים?
בבתי עסק, חנויות, משרדים, נכנסים מידי יום לא מעט אנשים, סביר להניח שבעלי המקום מעוניינים שהוא יהיה...
קרא עוד »
מאי 20, 2021