החזרי מס לשכירים רטרואקטיבי

ישנם מקרים רבים אשר בהם שכירים משלמים מס מעבר לנדרש והם זכאים למעשה לקבל החזרים. לא תמיד הם מודעים לכך ופעמים מסתכמים הסכומים לאלפי שקלים ואפילו יותר. לפני זמן לא רב קיבל תושב הקריות הסובל מנכות וממחלות נלוות, צ'ק על סך של כמעט מיליון ₪ בעקבות פנייה אל מס הכנסה. שווה גם לכם לבדוק אם אתם זכאים.

ישנם מקרים לא מעטים אשר בהם על פי חוק אנחנו נהיה זכאים לקבל החזרי מס. זה עשוי להיות במקרה ואנחנו עובדים בשתי עבודות או שאנחנו מתפרנסים משתי מקורות הכנסה שונים. זה יכול להיות גם במקרה ואנחנו פוטרנו או התפטרנו מהעבודה שלנו או כשאנחנו מפרישים בעצמנו את הביטוח הפנסיוני.

גם אקדמאים או חיילים משוחררים, אנשים הסובלים מנכות, או אנשים אשר סבלו מהפסדי הון עשויים ליהנות מקבלת החזרים. במקרים משמחים כאשר נולד תינוק במשפחה וההורים או האם יוצאים לחופשת לידה, מקנה הדבר גם כן נקודות זיכוי במס הכנסה. חשוב לדעת כי כל מי שזכאי לקבל החזרים ממס הכנסה, אף פעם לא יקבל את זה ישירות אל ביתו. אין מי שמחפש את האזרח כדי לשלם לו את החזרי המס המגיעים לו על פי חוק. משום כך, חשוב מאוד לפנות לבד ולברר ולבדוק את העניין. כי במקרים רבים מאוד הדבר עשוי להסתכם בהרבה מאוד כסף.

החזר מס של כמעט מיליון ₪

אם נחזור לאותו מקרה אשר עליו ספרנו למעלה, שם מדובר באדם אשר סובל מנכות של 90%. הוא קבל פטור מתשלומי מס הכנסה, רטרואקטיבית לשש שנים אחורה. הועדה הרפואית אשר היא זו שנותנת את הפטור בוחנת רק אחוזי נכות רפואיים והיא לא לוקחת בחשבון ליקויים תפקודיים של הביטוח הלאומי. על כן הוא ניגש אל פקיד השומה בליווי עורך דין על מנת לקבל את ההחזר המגיע לו. כאמור הוא קבל החזר של מיליון ₪ בקירוב.

מומלץ לכל אחד לבדוק האם הוא גם כן זכאי לקבל החזרי מס דרך אתר https://taxref.co.il/, אם זה בעקבות לידת ילד או כל אחת מהסיבות אותם מנינו לעיל.

הדבר עשוי להעלות במידה משמעותית את חשבון העו"ש.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »