החזרי מס לשכירים רטרואקטיבי

החזרי מס לשכירים רטרואקטיבי

ישנם מקרים רבים אשר בהם שכירים משלמים מס מעבר לנדרש והם זכאים למעשה לקבל החזרים. לא תמיד הם מודעים לכך ופעמים מסתכמים הסכומים לאלפי שקלים ואפילו יותר. לפני זמן לא רב קיבל תושב הקריות הסובל מנכות וממחלות נלוות, צ'ק על סך של כמעט מיליון ₪ בעקבות פנייה אל מס הכנסה. שווה גם לכם לבדוק אם אתם זכאים.

ישנם מקרים לא מעטים אשר בהם על פי חוק אנחנו נהיה זכאים לקבל החזרי מס. זה עשוי להיות במקרה ואנחנו עובדים בשתי עבודות או שאנחנו מתפרנסים משתי מקורות הכנסה שונים. זה יכול להיות גם במקרה ואנחנו פוטרנו או התפטרנו מהעבודה שלנו או כשאנחנו מפרישים בעצמנו את הביטוח הפנסיוני.

גם אקדמאים או חיילים משוחררים, אנשים הסובלים מנכות, או אנשים אשר סבלו מהפסדי הון עשויים ליהנות מקבלת החזרים. במקרים משמחים כאשר נולד תינוק במשפחה וההורים או האם יוצאים לחופשת לידה, מקנה הדבר גם כן נקודות זיכוי במס הכנסה. חשוב לדעת כי כל מי שזכאי לקבל החזרים ממס הכנסה, אף פעם לא יקבל את זה ישירות אל ביתו. אין מי שמחפש את האזרח כדי לשלם לו את החזרי המס המגיעים לו על פי חוק. משום כך, חשוב מאוד לפנות לבד ולברר ולבדוק את העניין. כי במקרים רבים מאוד הדבר עשוי להסתכם בהרבה מאוד כסף.

החזר מס של כמעט מיליון ₪

אם נחזור לאותו מקרה אשר עליו ספרנו למעלה, שם מדובר באדם אשר סובל מנכות של 90%. הוא קבל פטור מתשלומי מס הכנסה, רטרואקטיבית לשש שנים אחורה. הועדה הרפואית אשר היא זו שנותנת את הפטור בוחנת רק אחוזי נכות רפואיים והיא לא לוקחת בחשבון ליקויים תפקודיים של הביטוח הלאומי. על כן הוא ניגש אל פקיד השומה בליווי עורך דין על מנת לקבל את ההחזר המגיע לו. כאמור הוא קבל החזר של מיליון ₪ בקירוב.

מומלץ לכל אחד לבדוק האם הוא גם כן זכאי לקבל החזרי מס דרך אתר https://taxref.co.il/, אם זה בעקבות לידת ילד או כל אחת מהסיבות אותם מנינו לעיל.

הדבר עשוי להעלות במידה משמעותית את חשבון העו"ש.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב לעשות תכנון מס
על פי החוק במדינת ישראל, כל שנת מס היא יחידה בפני עצמה. כל שנה עומדת בפני עצמה כאשר אנחנו משלמים מיסים...
קרא עוד »
דצמ 08, 2019
חיפוש אפשרויות: מציאת מתכוני בשר באינטרנט
בעידן הדיגיטלי של היום, האינטרנט מציע שפע של אפשרויות לגילוי מתכוני בשר כדי לעורר את בלוטות הטעם שלך....
קרא עוד »
פבר 12, 2024
מוצרי ספיגה
מוצרי ספיגה, הם סוג של מוצר לבריחת שתן, המנדף לחות. הם עשויים בדרך כלל מכותנה, ויש להם ליבה סופגת...
קרא עוד »
דצמ 03, 2022