ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

מהנדסים בארץ ובעולם הם חוד החנית של תחום הנדלן והבנייה. מהנדס שעוסק בבנייה או בכל תחום אחר של הנדסה – עליו להקים מבנים בצורה מדויקת כך שהמבנה יהיה בטוח לשימוש. 

ובכול זאת, בחיים כמו בחיים: טעויות עלולות לקרות וגם מהנדסים שהשכלתם רחבה עלולים לבצע תהליך שגוי הן בשרטוט המבנה/ בהקמה ובשאר תהליכים. במקרים כאלה חשוב שיהיה ביטוח אחריות מקצועית.

אבל מה זה בכלל ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים? 

ביטוח אחריות מקצועית הפך פופולארי ומבוקש ע"י אנשי מקצוע בעיקר בתחומים שנוגעים למגורים, הנדסה, לנדל"ן, לרפואה/ רפואה משלימה, הפקות, הפעלות או ארגון אירועים ולכל שירות שכולל עיסוק עם אנשים, מרחבים שונים, עם סביבה ובעלי חיים. 

מהנדסים שבונים מבנים המשמשים מאכלסים ומשרתים בני אדם וסביבה –  חייבים ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים שיכסה כל מקרה של תביעה, נזק, הוצאות או כל מהלומה אחרת שיכולה לנחות על אנשי מקצוע מסוג זה. 

ביטוח אחריות מקצועי מתייחס לכל מקצוע בנפרד ומותאם אישית ע"י חברות ביטוח שעוסקות בתחום. הפוליסות השונות יבטחו מהנכסים שבמבנה שלהם קרס או גרם נזק לאדם או לסביבה. הביטוח יכסה פגיעות בעבודה, תאונות עבודה, מחלות מקצוע, מקרים בהם הוגשה תביעה בגין רשלנות מקצועית, מקרים של תקלות שהובילו להפסד כספים וכולי. 

ממה מורכב הביטוח?

בראשית חשוב להתאים את סוג הפוליסה לצרכים שלכם. לאחר מכן יש להוסיף את הסעיפים הדרושים והחשובים לכם כמו ביטוח למקרים של אבן מסמכים, ביטוח עובדים, ביטוח במקרים של רשלנות (בדקו פוליסת ביטוח רשלנות למהנדסים), הוצאת דיבה, תביעות משפטיות וכולי. בחרו חברת ביטוח עם סוכנים חכמים אשר יכולים לבצע התאמה מושלמת של סוג הפוליסה לצרכים שלכם. בכך תעבדו בצורה יעילה ובראש שקט.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם