רמי ברכה: האם סוחר בשוק ההון הוא איש מקצוע?

בעקבות המהפכה הטכנולוגית יותר ויותר משקיעים מבקשים להשקיע במסחר בשוק ההון. אם בעבר היה צורך לעשות שיחת טלפון לברוקר כדי להשקיע במניה, הרי שהיום ניתן לבצע פעולות מכירה וקנייה של מוצרים פיננסיים כמו מניות ותעודות סל דרך האינטרנט. ואם לא די בכך, הרי שאפשר למצוא חומרים בשפע על מסחר בשוק ההון הכוללים הרצאות וידאו ומדריכי PDF עבי כרס. אך האם כל מי שעובר קורס חינמי בשוק ההון יכול להיחשב בסוחר מן השורה? ובכן, כמו כל דבר בחיים, גם לסחור צריך לדעת בחכמה. רמי ברכה פה כדי לספר לכם על השקעות אלה.

מה הופך את הסוחר לאיש מקצוע

רשת האינטרנט מלאה בסיפורים של משקיעים בשוק ההון שהתעשרו בן לילה, והיא נותנת השראה לרבים. מה שלא תמיד מספרים הוא שמדובר בהשקעות בודדות ושכדי להרוויח מיליונים, לא אחת המשקיעים הפסידו מיליארדים. ישנם אנשים המושפעים מסיפורי ההצלחה המסחררים ומנסים את מזלם במסחר בשוק ההון ללא ידע קודם. והתוצאות אינן מאחרות לבוא. אנשים אלה מפסידים כספים רבים ומספרים לכולם עד כמה שוק ההון הוא מקום מסוכן.

הסוחר החכם, לעומת זאת, לומד היטב את התחום מאנשי מקצוע ואף הופך לבעל מקצוע בעצמו. אז מדוע מסחר בשוק ההון הוא מקצוע? יש לכך כמה סיבות:

  • להבין מה עושים – סוחר בשוק ההון צריך להבין את השוק המשתנה כהרף עין. לפני שהוא משקיע במניה, הוא קורא את הגרפים, מנתח את המגמות הראשיות והמשניות בשוק ומקבל החלטה על סמך הנתונים שמתקבלים.
  • תכנית עבודה – לכל סוחר מקצועי יש תכנית עבודה מסודרת שלפיה הוא פועל. במרבית המקרים תכנית זו כוללת הצבת פקודות הגנה המונעות הפסדים גדולים.
  • לא פועלים מתוך דחף – סוחרים מקצועיים אינם מתייחסים למסחר בשוק ההון כרולטה. גם אם חברה כלשהי נראית להם מבטיחה, הם אינם ממהרים להשקיע בה, עד שלא יבדקו שאכן היא כדאית להשקעה.
  • לדעת מתי לא להיכנס לעסקה – הסוחרים יודעים לא רק מתי כדאי להיכנס לעסקה כלשהי, אלא גם מתי לצאת ממנה בזמן או לא להיכנס אליה כלל בזכות ניתוחים ומעקבים שהם מבצעים.

רוצים לדעת עוד על מסחר בשוק ההון? היכנסו לאתר של רמי ברכה:

http://ramiberacha.co.il/

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם