מגיע לך כסף מביטוח לאומי – ככה תקבל אותו

כל אזרח במדינת ישראל מבוטח בגוף המרכזי לביטוח שמתקרא בשם המוסד לביטוח לאומי. המוסד לביטוח לאומי מתנהל כחוק והוא גובה מתושבים את סכומי הביטוח, ואילו התושבים מקבלים קצבאות או מענקים במועדים מסוימים כפי שמפורט בחוק. אך למרבה הצער יש מקרים בהם תושבים מתמודדים עם מצב מסובך. ובמה מדובר? מדובר על מצב בו אזרח זכאי לקבל כסף בגין עילה מסוימת מהביטוח הלאומי, אבל מכל סיבה שלא תהיה הביטוח הלאומי אינו מאשר את קבלת הכסף. פעמים זה יכול לקרות בגין העובדה כי האזרח אינו מצליח להוכיח כי הכסף אכן מגיע לו, ופעמים זה מתרחש בגלל שהביטוח הלאומי לא מוכן להכיר במצבים מסוימים עליהם מצהיר המבוטח ולכן לא משלם.

מה עושים כדי לקבל את הכסף מהביטוח הלאומי?

יש מקרים בהם צריך האזרח ללמוד מה עליו לעשות וכיצד נכון לו לפעול על מנת למצות את הזכויות שלו מהביטוח הלאומי כמו בזמן אובדן כושר עבודה. פעמים עליו להשיג מסמכים רפואיים או להגיש הוכחה אחרת. אך יש מקרים מורכבים בהם האדם אינו מצליח להתנהל מול הגוף הגדול והמסורבל אשר ביטוח לאומי מתקרא. במקרים כאלו יהיה  מומלץ לפנות אל גורם חיצוני אשר מתמחה בהתנהלות מול הביטוח הלאומי, על מנת להגיש את התביעה בצורה הנדרשת.

מה עושים אנשי מקצוע?

אנשי המקצוע שמכירים את החוקים ואת ההתנהלות במוסד לביטוח לאומי יודעים מה עליהם לעשות על מנת שהתביעה תתקבל והמבוטח יקבל את הכסף שמגיע לו. פעמים זה אישור רפואי מסוים, פעמים על המבוטח להציג מסמך אחר או הוכחה כי הוא מוגבל או סובל ממחלה מסוימת. בכל מקרה יונחה המבוטח לפעול על פי המצב שלו וכן בהתאם לסוג הגמלה או הקצבה אותו הוא אמור לקבל. אמנם עבור הליווי המקצועי ישלם המבוטח אחוז מסוים מהכסף שהוא עתיד לקבל. אבל במקרים בהם קבלת הכסף מוטלת בספק והוא לא יצליח לקבל את המגיע לו ללא עזרה מקצועית, התשלום הזה בהחלט משתלם. יש לשים לב כי גופים שונים מציעים שירות זה וחשוב לאתר את הגורם המקצועי שיגיש עבורכם את התביעה לביטוח הלאומי. למידע נוסף מהמומחים בתחום, היכנסו לאתר של פייפר-כהן משרד עורכי דין.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה זמן טיסה לדובאי? תלוי…

דובאי היא עיר באיחוד האמירויות הערביות. זוהי בירת דובאי, האמירות הגדולה ביותר באיחוד האמירויות הערביות ואחת משבע האמירויות המרכיבות את הפדרציה. דובאי היא מרכז מסחרי

קרא עוד »

פסילה מנהלית

עבירות נהיגה הן עבירה על כללי הדרך. מדי יום לצערנו נעשות עבירות תנועה רבות על הכבישים. אדם מבצע עבירת נהיגה כאשר הוא עובר על אחד

קרא עוד »