האם יש הבדל בין קופה רושמת לקופה ממוחשבת?

קופה רושמת יכולה להיות מכאנית או אלקטרונית ממוחשבת. יש הבדל ניכר ביניהן. קופות מכאניות הן נדירות היום כי מרבית הנדרשות הן אלקטרוניות ממוחשבות. המשותף לשתיהן הינו הפעילות הבסיסית שהן מבצעות. קופה רושמת מחשבת את התשלומים המבוצעים בעת ביצוע המכירה בבית העסק. היא אף מספקת את הקבלה ללקוח. במידה והתשלום נעשה במזומן – המוכר מחזיר עודף מתוך המגירה הנמצאת מתחתיה. במגירה אף מניחים את התקבולים האחרים: צ'קים, אשראי וכדומה. 

קופה ממוחשבת מודרנית

קופה רושמת מודרנית מצוידת בתוכנת ניהול מתקדמת. היא בעלת מהירות תגובה מהירה. היא מסוגלת לסרוק במהירות את הברקוד הנמצא על  כל מוצר. היא מחוברת למשקל צמוד אשר מתרגם את המחיר של המוצרים בתפזורת אל התעריף המדויק. במודרניות ביותר יש מסך מגע המקל עוד יותר על ההקלדה, וכך, העבודה נעשית מהירה יותר. כל הנתונים נרשמים בחשבון המוגש ללקוח. בחנות מכירות גדולה יש מספר רב של קופות רושמות ממוחשבות הניצבות בעמדות שנבחרו לכך. כולן מחוברות ברשת אחת, ובנוסף, לתוכנת הנהלת חשבונות ולמערכת לניהול מלאי. 

יתרונות נוספים

ניתן בעזרתה לערוך מבצעי מכירות מוצלחים. לנהל מלאי, לבצע גם מעקב אחר נוכחות של עובדים ועוד. חשיבות נוספת היא ביכולתה לעקוב אחר התנהגות והתנהלות הלקוחות בכל מה שקשור להרגלי קניה ובכך לעניין אותם במבצעים מותאמים לצרכיהם. כך, כל הפונקציות  הללו, ואחרות נוספות, מסייעות בניהול הכללי. מומלץ לרכוש קופה רושמת איכותית המיוצרת על ידי יצרנים בעלי מוניטין והמשווקת ומותקנת על ידי מומחים מטעמם. שירות המשווקים כולל ייעוץ לגבי הקופה המתאימה ביותר, הדרכה, עמידה בלוח זמנים, מחירים נוחים, הובלה ועוד. ניהול עסקי החנות או הרשת יהיו טובים ויעילים בהרבה בעזרת קופה ממוחשבת. למידע אודות קופה לעסקים קטנים

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם