איך לבחור פסיכולוג?

פסיכולוג הוא לא איש מקצוע סטנדרטי כמו רופא למשל. הוא אמנם לומד לימודי פסיכולוגיה שבלוניים וקבועים כמו שכל חבריו הסטודנטים לפסיכולוגיה לומדים והוא גם נבחן את אותם המבחינים. אך על מנת להשתלב כאיש מקצוע בתחום ולהפוך לפסיכולוג שיעבוד כמו שצריך, הוא אמור להיות אדם עם אישיות מיוחדת, איש שיש לו יכולת להכיל את הזולת, להבין אותו, לסייע לו במה שהוא צריך ובעצם לעשות את המצופה ממנו בתור פסיכולוג.

אז איך בוחרים פסיכולוג?

איך לבחור פסיכולוג? כאשר אתם רוצים לבחור פסיכולוג, אתם חייבים בראש ובראשונה להבין שהפסיכולוג חייב להיות אדם שיוכל להבין את הבעיה שלכם וכמובן לסייע לכם לפתור אותו על הצד הטוב ביותר.

אם הוא לא יבין אתכם או שהוא לא יקלוט מה למעשה מפריע לכם ומה גורם לכם לקושי, הוא כמובן גם לא ידע להתנהל נכון ולנווט אתכם בדרך הנכונה. מסיבה זו חשוב מאוד לשים לב כי אכן מדובר בפסיכולוג אנושי, אדם רגיש, אדם שיש לו יכולות בינאישיות גבוהו ורק כך הוא יוכל לסייע ולהוביל לפתרון הבעיה.

פסיכולוג שמכיר את אורח החיים של המטופל

ישנה משמעות רבה להכרת אורח החיים של המטופל ולהבנה שלו. אם המטופל הוא אדם דתי, הפסיכולוג חייב גם כן להשתייך איכשהו למגזר זה או לכל הפחות להכיר אותו על הניואנסים המרכיבים אותו. כי אם המטפל לא מבין ולא מודע להרגלי החיים ולאורח החיים הדתי, הוא פשוט לא ידע לייעץ וגם לא יוכל לנווט את המטופל במשעולים הנכונים אשר יסייעו לו ויפתרו עבורו את הבעיות.

לסיכום, יש לזכור את הדגש העיקרי שזוהי רמת המקצועיות של המטפל או הפסיכולוג. אך בד בבד אין לשכוח את ההתאמה שלו לאורח חייו של המטופל. קראו בהרחבה באתר https://www.yoavarielevy.co.il!

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חברת פוליש בבאר שבע

חברת פוליש בבאר שבע

מתי מגיע הרגע שבו מבינים שצריך פוליש לרצפה ואיך בוחרים חברת פוליש בבאר שבע, מה חשוב לדעת ועל מה אסור להתפשר. הרצפה ראתה ימים טובים

קרא עוד »