ספרי הרמב"ם

ספרי רמב"ם הם סדרה של פירושים ומאמרים על ההלכה היהודית, האתיקה, הפילוסופיה והרוחניות. הם נכתבו בעברית על ידי הרמב"ם על פני תקופה של שלוש עשרה שנים. ספרי הרמב"ם מכסים קשת רחבה של נושאים ביהדות, לרבות הלכות הקשורות לתפילה, לצום, לשבת ולחג הסוכות. הם גם דנים בנושאים כמו נורמות אתיות ליהודים בתקופת מלחמה וכיצד לנהל חיים צדיקים.

תלמדו על ההיסטוריה של היהדות

הרמב"ם הוא אוסף ספרים שכתב רבי משה בן מימון, המכונה גם הרמב"ם. הספר הראשון בסדרה נקרא "המורה נבוכים" והוא נכתב בעברית. הרמב"ם נחשב לאחד מחשובי החוקרים היהודיים בהיסטוריה. הוא כתב ספרים בנושאי משפט, פילוסופיה, אתיקה, אסטרונומיה, רפואה ועוד.

רבי משה בן מימון (1138-1204) נולד במצרים למשפחה של יהודים ספרדים שנמלטו מגרנדה במהלך האינקוויזיציה הספרדית. הוא חי את חייו כמלומד עד שמת בגיל 77 ונקבר בטבריה. רמב"ם הוא רב ורופא יהודי שחי במאה ה-13. הוא ידוע בעבודתו על הקוד האתי הרפואי, המכונה "משנה תורה". כתביו נחשבים גם לאבן יסוד ביהדות האורתודוקסית. יצירותיו של רמב"ם תורגמו לשפות רבות כולל אנגלית והן שימשו כמקור ידע ברפואה, משפטים, פילוסופיה, מדע ודת.

ספרים מעניינים שיפתחו את העולם שלכם

סגנון הכתיבה של רמב"ם תואר כ"מדויק בצורה בלתי רגילה", עם "מבנה לוגי מפותח מאוד". אם אתם רוצים להרחיב אופקים וללמוד דברים חדשים על הרמב״ם ועל העולם שלנו, אנו בטוחים כי ספרי הבית היהודי עשויים לעשות עבורכם בדיוק את זה. כך שתוכלו להבין טוב יותר מה אתם עושים וכיצד אתם יכולים לממש את המשמעות שלכם בחיים. אנו בטוחים שלאחר קריאת ספריו תבינו טוב יותר דברים שלא היו ברורים לכם בחיים, וזה ישפיע עליכם באופן ניכר לבסוף.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה צריך להיות בחדר שינה קומפלט?
יש אנשים שרוצים לקנות חדרי שינה מוכנים שכבר כוללים הכול קומפלט. מנגד יש כאלה שרוצים לבחור לעצמם את...
קרא עוד »
נוב 11, 2021
מחפשים מקום לראות משחק עם חברים, ולא רוצים להיות בשקט בגלל הילדים? חדרים לפי שעה זה הפתרון שלכם
רוצים לראות משחק עם החברים הטובים? כאשר נכנסים ילדים לתמונה הבקשה הזאת הופכת להיות קצת פחות פשוטה...
קרא עוד »
אוק 27, 2019
בדיקת רישום דירה בטאבו – המדריך המלא
אנשים רבים שלא מבינים מספיק, לא תמיד מבצעים בצורה נכונה את הרשמת הנכס שלהם בטאבו. גם אלפי בעלי דירות...
קרא עוד »
דצמ 26, 2021