איך לפעול לאחר תאונת דרכים?

תאונת דרכים היא אירוע חמור שעלול להיות כרוך בנזקי גוף וממון כאחד. כמובן שכאשר הנזק הוא 'רק' ממוני, המצב טוב. כי אנשים שמקפחים את חייהם בתאונות דרכים או אפילו מאכדים את החיים זה דבר שקיים למרבה הצער והכאב. בכל מקרה לאחר תאונת דרכים חשוב מאוד לדעת מה צריך לעשות הלאה. נכון, מדובר על תקופה מבולבלת ולא פשוטה. אך צריך לדעת כיצד לפעול כדי למזער נזקים ולמצות זכויות, קראו בהרחבה בקישור זה.

מה שצריך לעשות

לאחר תאונת דרכים יש כמובן לטפל בנזקי הגוף ובפגיעות אם היו כאלו. כי לפני הכול ואחרי הכול הבריאות שלנו חשובה יותר מכל נזק כספי שהוא. השלב הבא והחשוב מאוד הוא הגשת תביעה לחברת הביטוח. חשוב להבין כי תאונה מכניסה את המעורבים בה למצב של נזקים רבים ומשמעותיים מאוד. לצד הנזק הגופני הם מתמודדים גם עם פגיעה בכלי הרכב שלהם. זה שהיה שלם, חלק ואפילו נוצץ לפני התאונה, עלול לרשת מהכביש לאחר התאונה, או לספוג חבטה קשה שפוגעת משמעותית שווי הרכב.

הגשת תביעת ביטוח

כדי להתמודד עם הפגיעה והנזק חשוב להגיש לחברת הביטוח תביעה מקצועית. זו נועדה לתבוע את החברה בסכום אותו מגיע למבוטח לקבל בהתאם לפוליסה עליה הוא משלם. יש לציין כי ערך הרכב מהווה כמובן עילה לקבלת פיצויים. שכן בגין התאונה הערך צנח משמעותית ובעל הרכב יוכל לקבל בגין כך פיצויים. אבל יש מקרים בהם בעל הרכב עשוי למצוא את עצמו בסיטואציה כואבת בה עליו להילחם על הזכות שלו לקבל פיצויים. כי חברת הביטוח לא תמיד תשוש על המציאה לשלם לו פיצויים על הנזק. או נכון יותר לומר שהיא תנסה במידת האפשר להפחית את הסכום שמגיע למבוטח. כך שהתהליך הזה לא לגמרי פשוט.

מה עושים כדי לקבל את מלוא הנזק?

אך יש דרך להבטיח כי תקבלו את הנזק שנוצר בכלי הרכב בלי ניסיונות התחמקות. וזאת על ידי הערכת שווי הרכב לאחר התאונה  וקביעת ממדי הנזק. את השירות הזה מגיש שמאי רכב (קראו מידע נוסף) שתחום העיסוק שלו הוא קביעת ערכם של כלי רכב לאחר תאונה.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם