ממה נוצרות אבנים בכליות?

אבנים בכליות זו תופעה שמתרחשת בקרב אנשים רבים, והיא כרוכה בכאב ומצריכה במרבית המקרים טיפול רפואי מתאים. אך ממה בעצם נוצרות האבנים הללו? למען האמת ניתן למנות גורמים שונים וגם חומרים ממספר סוגים שהם אלו שאחראיים על היווצרות האבנים בכליות. וזה אומר שאין סיבה אחת גורפת, כי אם מספר סיבות נפוצות שהן אלו שאחראיות על היווצרות אבנים בכליות. המסקנה היא שאין דרך אחת לטפל באבנים ואין שיטה אחידה למנוע את היווצרותן. אלא לפי כל מקרה לגופו יהיה צורך לבחון את הסיבות ואת הגורמים ולטפל או למנוע בהתאם, בדקו בעת הצורך אבחון של ד"ר ניר קליימן.

החומרים שיוצרים את האבנים

אחוז משמעותי מסך האבנים בכליותיהם של אנשים שחיים במדינות מתקדמות הוא מלחי סידן. כמו כן יש נוכחות לחומצה אורית, סטרוביט ועוד. אבני סידן נוצרים גם בגין הפרשה מוגברת של סידן, של מלחי אוקסלט וכן חומצה אורית.  ואילו אבני סטרוביט נוצרות כתוצאה מזיהום כרוני – חיידקי.

תסמונת מולדת ונטייה אישית

אמנם יש מקרים בהם אנשים מפתחים אבנים כתוצאה מחשיפה למאכלים מסוימים או להרגלי חיים שחושפים אותם ליצירת האבנים. אבל יש גם כאלו שנולדו עם תסמונת אשר היא זו שמביאה לכך שייווצרו אבנים בכליות, הקליקו למידע נוסף. במצבים כאלו יהיה צורך למצוא טיפול מתאים אשר ימנע את היווצרות האבנים במידת האפשר. כמו כן ניתן להזכיר את העובדה כי יש תרופות מסוימות שנטילתן מביאה להיווצרות אבנים בכליות.

אבנים בכליות במצבים רפואיים שונים

כמו כן יש מצבים רפואיים מסוימים שמוכרים ככאלו שמעודדים את ייצור האבנים בכליות. זה יכול להיות קשור לבעיה רפואית מולדת, מחלה מתפתחת או כאמור, צריכת תרופות מסוימות באופן קבוע. חשוב לזכור כי האבנים בכליות מצריכות טיפול, ובמידה והן חוזרות על עצמן יש למצוא את הטיפול המונע.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בית חכם

מי צריך בית חכם?

יש לכם עסק שהייתם רוצים לראות מה מתרחש בו בכל רגע נתון דרך המצלמות? מערכת בית חכם תאפשר לכם לעשות את זה, והרבה מעבר לכך.

קרא עוד »