מתחתנים ויש בבעלותכם עסק משפחתי? למה חשוב לדאוג

כולנו יודעים כי נישואין זהו מעבר משמעותי ותהליך שכרוך בשינויים רבים. לא רק הסטטוס הוא זה שמשתנה ולא המעמד הרשמי האישי של הרווק או הגרוש שהופך להיות נשוי.

גם כל הנושא הכלכלי משתנה וכל אחד שמתחתן יודע כי הוא למעשה  הופך להיות שותף של בן או בת הזוג בכל דבר.

אז אם יש לכם עסק משפחתי, חשוב שתדעו כי יש כמה דברים שאתם צריכים לסדר לפני שאתם נכנסים לברית הנישואין כי ייתכן ואחר כך יתגלעו חילוקי דעות שונים ולא תמיד תצליחו להתמודד איתם.

עורכים הסכם ממון

אם יש בבעלותכם עסק משפחתי, עשו טובה עם עצמכם בדקו אודות מחיר הסכם ממון וערכו אחד מסודר. הסכם ההמון עשוי לא פעם להציל אתכם ממש ממריבות סוערות ומחילוקי דעות שיהרסו את איכות החיים שלכם ויוצא אתכם לגמרי משיווי המשקל שלכם.

הסכם ממון אותו עורכים מראש הוא לא משהו שאתם אמורים לתלות בבית על קיר מרכזי או אפילו לא להחזיק במקום שימושי שם תמצאו אותו כל הזמן. אתם צריכים לשמור אמנם את הסכם הממון במקום טוב ובטוח על מנת שהוא יישמר ולא יאבד. אך אתם לא צריכים לראות את זה ולעיין בזה כל הזמן. עורכים את ההסכם ושוכחים ממנו. אתם צריכים אותו אך ורק למקרים שאתם בהחלט מקווים שהם לא יקרו. אם יהיו מקרים של פירוק החבילה ותרצו לסגור את העסק, או אז תצטרכו את הסכם הממון. הוא יחסוך לכם הרבה כאב ראש והרבה חילוקי דעות.

פונים אל עורך דין מומחה

על מנת שהסכם הממון יהיה הסכם מבוסס, הסכם הוגן, הסכם שיהיה מקובל על שני הצדדים, חשוב מאוד כי הוא ייערך בנוכחותו של עורך דין מומחה מהתחום של דיני משפחה, בקרו באתר הזה תחילה. כך אפשר להיות בטוחים כי הסכם הממון ייערך בהתאם לחוקים המקובלים.

חשוב שהסכם הממון יהיה חד משמעי והוא יהיה מקובל על שני הצדדים. כי רק כך אפשר יהיה בהחלט לסמוך כי הוא יוכל להתבצע ככתבו וכלשונו בלי שהמסמך עצמו יעורר חילוקי דעות חדשים.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם