תכנון בתים פרטיים

בית פרטי היא משאת נפשם של רבים וכאשר רוכשים אחד כזה מעוניינים להתאימו היטב לצרכים, כדי לנצל את מלוא יתרונותיו כדאי לתכנן אותו היטב. משמעות הדבר קבלת שירות מאדריכל מוביל ובעל ניסיון היכול לערוך תכנית אולטימטיבית המתחשבת בצרכי הבעלים והמשפחה, בהעדפותיהם, רצונותיהם, טעמם האישי וכדומה. מאידך, יש לתכנן את הבית בהתאם להוראות החוק, ובכלל זה, זכויות הבנייה המוקצות לו. הכול חייב להשתלב לתכנון נכון והרמוני שיאפשר מגורים בטוחים ונוחים לאורך זמן. איכות חיים של כל אחד נמדדת בין היתר, בבית מגורים נעים. 

תהליך מסודר

כל התהליך של תכנון בתים פרטיים חייב להיות מסודר ובשלבים. ראשיתו בשיחות ראשוניות עם הארכיטקט המומלץ וישיבה מולו בצירוף הגשת תכניות השטח הקיים. במידה ומדובר על בית בנוי שרוצים לתכנן מחדש אז יוגשו, כמובן, גם תכניותיו. במהלך הפגישה יציגו הלקוחות את בקשותיהם וצרכיהם והאדריכל ילמד אותם. בשלב הבא, הוא יעיין גם בתכניות תב"ע (תכנית בינוי ערים) המאושרת למקום, ועל פיה ועל פי כל הפרמטרים שהוזכרו, יכין סקיצה ראשונית שתהיה קרובה לסופית. יתקיימו מספר ישיבות לשינויים ושדרוגים, ולבסוף, תוצג תכנית סופית לבנייה ו/או לשיפוצים. במידה ויידרש היתר בנייה הוא יפעל לקבלו בצורה מסודרת מול הוועדה לתכנון ובנייה ברשות המקומית.

תכניות ופיקוח

לצד התכנית הראשית תוגשנה תכניות משנה עבור בעלי המקצוע. כאן מדובר על תכנית בנייה הכוללת מידות, מפלסים, קומות וכדומה. בנוסף, תכניות אינסטלציה, תאורה, חשמל, ריהוט, ריצוף וכדומה. התכניות יקיפו את כל האלמנטים הקיימים בית. לאחר קבלת ההיתר יתחיל שלב הבנייה והאדריכל יפקח עליו לכל אורכו עד לסיומו. הוא יכול להמליץ על בעלי מקצוע אותם הוא מכיר. לחילופין, יכול גם בעל הנכס להביא בעלי מקצוע מטעמו. מומלץ לקבל שירות מידי אדריכל בהוד השרון בעל מוניטין בתחום.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם