לשון הרע בפייסבוק – באילו כלים ניתן להתמודד עם התופעה?

היום כמעט כולם מבלים חלק ניכר מהזמן שלהם בפייסבוק. מדובר על אחת מהרשתות החברתיות המוכרות והפופולאריות ביותר בשנים האחרונות. אנשים רבים בוחרים להשתמש בפלטפורמה הזאת כדי לפרסם תמונות של עצמם, לשתף תכנים מצחיקים או מעניינים וכמובן להעביר ביקורת או לשתף בהמלצות על מקומות, שירותים ובתי עסק שונים. כל אחד יכול לשתף את העוקבים אחריו בחוויות שלו ממסעדה מסוימת, מופע אטרקטיבי או אפילו חנות בגדים או נעליים. חשוב להבין כי אומנם מדובר על פלטפורמה שבה אנשים רבים משתפים בחוויות שלהם, אך זה עדיין יכול להיחשב לשון הרע, ולכן ניתן לתבוע בגין לשון הרע בפייסבוק. על מנת שתתגבש עילה לתביעה, יש צורך להוכיח כי מדובר על דברי השמצה שנועדו לפגוע ולהשפיל, אשר פורסמו בפומבי.

> קראו מה אומר הדין על פגיעה בפרטיות בקישור זה

לשון הרע בפייסבוק – מה ניתן לעשות?

יש להבין כי כל פוסט בפייסבוק ניתן לשתף ולפרסם, ולכן מדובר על פוטנציאל חשיפה עצום. במידה ואדם מסוים פרסם פוסט בפייסבוק לגביכם או לגבי העסק שלכם, במטרה להשפיל, לבזות או לפגוע, אתם יכולים להגיש נגדו תביעת לשון הרע. מדובר על תביעה שמאפשרת קבלה של פיצוי כספי שיכול להגיע עד לסכום של 140 אלף ₪, לכן חשוב לפעול בצורה נבונה. קודם כל, יש צורך לצלם את הפוסט המדובר ואת התגובות שהתקבלו עליו. חשוב להימנע מליצור קשר עם מפרסמי הפוסט ולא להגיב על הפוסט עצמו. בשלב הבא יש צורך לפנות לעורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום, על מנת להבין את סיכויי הזכייה שלכם במקרה הנדון. 

לסיכום, לשון הרע בפייסבוק הינה תופעה נפוצה שעלולה לפגוע בכל אחד. לכן חשוב להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום בלינק זה, על מנת לקבל ייעוץ משפטי ולהבין את סיכויי הזכייה שלכם בתיק.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם