כמה עולה לרשום פטנט?

מסתבר שרישום פטנט הוא לגמרי לא סיפור זול. על מנת שניתן יהיה ליהנות מהגנה על פטנט, יש לרשום אותו בכל מדינה בנפרד בכל מדינה ישנן העלויות המשתנות שלה כאשר גם במהלך השלבים השונים של רישום הפטנט יש לשלם בכל פעם סכומי כסף משתנים.

אז אם רציתם לשמוע מחיר ברור, 'כמה זה יעלה לכם'? זה לא בדיוק מה שתקבלו כאן. כי אי אפשר להעריך בצורה מדויקת את העלויות הצפויות. בכל זאת נוכל לומר לכם כי העלות הגורפת של פטנט רשום בכל שנה עומד על סביבות 1000 דולר. בדרך כלל יהיה זה למשך תקופה מקסימלית של 20 שנה. כך שאם בקשתם לרשום את הפטנט שלכם בעשר מדינות למשך התקופה המקסימלית, יהיה עליכם לשלם סכום של כמאתיים אלף ₪ בקירוב. מדובר בהחלט בסכום בלתי מבוטל וחשוב לתת על כך את הדעת.

איך רושמים פטנט?

אז הנה נדמה לכם שעליתם על משהו שעדיין לא היה ולא נברא. מה אתם אמורים לעשות? אז בראש ובראשונה אתם צריכים להכין את כל החומר אותו יהיה עליכם להגיש.

אל תקלו ראש בשלב הזה כי מדובר בהחלט בשלב הדורש ממכם הרבה השקעה. אתם צריכים לאסוף את כל הידע הקודם שיש לכם על ההמצאה שלכם. המטרה היא להוכיח כי אין בינתיים המצאה כזו וכי אתם בהחלט נושאים בבלעדיות על ההמצאה המדוברת. בשלב זה העלויות תהיינה בעיקר עבור גיוס המידע. כלומר חיפוש במאגרים שדורשים תשלום.

עורכים בקשה

לאחר שאתם מוכנים עליכם להכין את הבקשה בצורה מסודרת. אתם תצטרכו לשלם למשרד עורכי הפטנטים עבור הפטנט שאתם מבקשים לרשום כאשר העלות משתנה בהתאם להמצאה ולסוג המדובר. תוכלו לעשות זאת באמצעות פנייה דרך האתר של כץ פרזנטי.

אגרות נוספות

מלבד התשלומים המדוברים ישנה שורה של אגרות אותן יש לשלם בכל מדינה על פי דרישותיה. אם אלו אגרות פרסום או אגרת חידוש וכדומה. בכל מדינה ישנם הכללים שלה והחוקים הקובעים מתי יש לשלם. האם לפני פרסום הפטנט או רק לאחריה, האם החידוש בכל שנה הוא זה שיחייב בתשלום ועוד חוקים שונים ומשתנים.

אז לפני שאתם מתקדים עם הפטנט שלכם, תכינו הרבה כסף…

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם