מה ההבדל בין קופה רושמת לסליקה אינטרנטית

ישנם כלים שונים שיכולים לשרת כל עסק, כלים שבלעדיהם אי אפשר לנהל עסקים בסדרי גודל שונים. בין אם מדובר בעסק פיזי ובין אם מדובר בעסק אינטרנטי, בין אם מדובר בעסק שנועד לשיווק מוצרים ובין אם מדובר בעסק שנועד לשיווק שירותים.

בין הכלים והמכשירים שאנחנו יכולים למצוא, קיימים מערכת סליקה אינטרנטית וכן קופה רושמת. כפי שאנחנו יכולים להבין, קיימים הבדלים מסוימים בין שני הכלים, למרות שבמקרים מסוימים הם משלימים אחד את השני.

קופה רושמת, כפי שאנחנו יודעים, זו קופה שנמצאת בכל בית העסק ומטרתה לאפשר לנו לבצע חישובים של עלויות עסקה, לספק נתונים על מבצעים והנחות, לעקוב אחרי המלאי בעסק ועוד. אנחנו יכולים למצוא מערכות שונות של קופות רושמות אשר מתאימות לעסקים בסדרי גודל שונים, בין היתר, אנחנו יכולים למצוא קופות רושמות שמיועדות באופן ספציפי לסופרמרקטים, חנויות, מוסכים ועוד.

סליקה אינטרנטית לעומת זאת, היא כלי שמאפשר ללקוחות שלנו לרכוש מוצרים דרך האינטרנט. הלקוח רושם את פרטי כרטיס האשראי שלו באתר, הפרטים מועברים אל חברת הסליקה, היא מוודאת באופן מיידי שהפרטים נכונים, במידה וכן העסק מתבצעת. הלקוח לא רואה את המכשיר ואת הכלים, אלא הוא רואה רק עמוד דרכו הוא יכול לשלם אחרי שהוא ממלא את הפרטים. העמוד מאובטח בקוד אבטחה מיוחד שניתן לכל מי שמשתמש בסליקה אינטרנטית, מדובר בקוד בינלאומי שמתאים לעולם.

כפי שאנחנו יכולים להבין, קיים הבדל בין השניים, בין קופה רושמת לבין סליקה אינטרנטית. קופה רושמת היא כלי פיזי שכל אחד יכול לראות, ויכול להעביר אך ורק מזומן, צ'קים או כרטיסי אשראי פיזיים. במקומות מסוימים, הקופה גם יכולה לקבל כרטיס הנחות, קופונים וכדומה.

סליקה אינטרנטית לעומת זאת, איננה מכיל מכשיר או כלי, אלא מדובר בעמוד אינטרנט רגיל לכאורה, בו הלקוח רושם את הפרטים שלו, פרטי כרטיסי האשראי, ורק לאחר מכן, בהנחה וכל הפרטים נכונים ואין שום בעיה, אז הוא יכול לבצע את העסקה, לקבל אישור עליה, ולהמשיך הלאה לשלב הבא בתהליך, במידה ויש שלב כזה.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם