צחצוח שיניים לילדים – כנראה שאתם עושים את זה לא נכון

כל מי שיש לו ילדים מכיר היטב את החשיבות של חינוך לשמירה על שיניים בריאות. למעשה, היום לא רק שברור שיש לכך חשיבות אדירה, אלא גם ברור שרצוי להתחיל עם העניין הזה כמה שיותר מוקדם. יש רופאי שיניים שממליצים לצחצח לילדים את השיניים כבר מהרגע שבו מבצבצת השן הראשונה, ונשאלת השאלה: איך עושים את זה בצורה נכונה? לכן, אם גם לכם יש ילדים ואפילו אם אתם מנסים להקפיד על העניין הזה, בהחלט עלול להיות שאתם לא עושים את זה כמו שצריך, קראו עוד באתר http://www.dr-anat.co.il.

על מה חשוב להקפיד?

כשמדבירם על צחצוח שיניים לילדים יש כמה דברים שכדאי להקפיד עליהם, כמו לדוגמא:

  • סוג משחת השיניים שבה אתם בוחרים – זו חייבת להיות משחה שתתאים גם לתינוקות.
  • ההתמדה – לצחצח שיניים רק פעמיים בשבוע זה לא באמת יעיל ולכן סוד הקסם הוא להתמיד עם הנושא הזה בוקר וערב.
  • לתת לילד לצחצח לבד אך לא לגמרי – מצד אחד רצוי מאוד לתת לילד, או לתינוק, את האפשרות לצחצח לבד את השיניים, אך מצד שני, חשוב גם לעבור אח"כ בעצמכם על כל השיניים ולצחצח פעם נוספת.

רצוי מאוד להשקיע גם בבחירת המברשת הנכונה, ואין ספק שהשמיים הם הגבול בתחום הזה בימינו. אתם יכולים למצוא סוגים רבים של מברשות ולכן עולה השאלה: איזו אופציה תתאים יותר? כדאי לבחון כמה אפשרויות ולקנות מברשת שיש לגביה לא מעט המלצות מצד רופאי השיניים וגם רצוי מאוד לראות שהילד אכן אוהב את המברשת ונהנה לעשות בה שימוש.

צחצחו שיניים ביחד עם הילד

עוד טיפ קטן שנוכל לתת לכם בכל מה שקשור לצחצוח שיניים לילדים, זה לא לעמוד כמו שוטר מול הילד ולא לנזוף בו. ההפך הוא הנכון: צחצחו גם אתם שיניים מול הילד כך שהוא ייראה שזו פעולה שגם אתם עושים. אתם תראו שעד מהרה זה יהפוך לטקס משפחתי קטן ואין ספק שגם הילד בעצמו יתלהב מהעניין הזה. חשוב מאוד לחנך את הילדים לצחצוח שיניים כבר מגיל צעיר, אז למה אתם מחכים?

קראו על בדיקות שיניים ראשונות לילדים

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם