אישור עקרוני למשכנתא במחיר למשתכן – איפה הכי כדאי לקבל

הרבה מאוד אנשים נרשמים לפרויקט של מחיר למשתכן. לכולם קורץ הדבר למצוא דירה במחיר הרבה יותר מוזל ועם תנאי משכנתא יותר קלים. אך חשוב לדעת איך וכיצד להתנהל ואל מי לפנות על מנת לקבל את המשכנתא. אנחנו כאן על מנת לעשות עבורכם סדר בדברים.

אז קבלת הודעה רשמית במייל כי זכיתם בדירה במחיר למשתכן. לאחר שבועיים אתם כבר מוזמנים לכנס רוכשים ובתום 45 דקות אתם נקראים לראות את הדירות, (על הנייר כמובן…) ולחתום על חוזה הקנייה. מדובר בדברים שקורים מאוד מהר עד שלעיתים הרוכשים לא מספיקים לחשוב איך וכיצד הם יממנו אץ הידרה. הם כמובן עדיין לא קבלו כל אישור לקבלת  משכנתא מהסיבה הפשוטה. הם כלל לא הגישו בקשה לקבלת משכנתא…

ישנם מקרים אשר בהם קבלתם כבר אישור עקרוני למשכנתא במחיר למשתכן או שקבלתם את ההסכם בתנאי מסוימים וביטול חוזה מכר לדירה עשוי להיות כרוך בקנסות גבוהים מאוד.

אישור עקרוני למשכנתא – איך מקבלים?

את האישור העקרוני לקבלת המשכנתא מהבנק אי אפשר לקבל בקלות. בכל מקרה אישור עקרוני למשכנתא הוא רק חלקי והוא לא כולל את כל הסכום. למעש האישור העקרוני הוא אך ורק על חלק מכל הבקשה.

מסיבה זו חשוב כל כך להתייעץ לפני הכול עם יועץ משכנתאות על מנת לבדוק את האפשרויות השונות. חשוב לזכור כי אם פונים אל יועץ משכנתאות מטעם הבנק הרי שהמטרה שלו היה כמובן להיטיב עם הבנק. זה אומר שהתנאים יהיו תנאים שייטיבו עם הבנק מבחינת פריסת התשלומים ושלא לדבר על אחוזי הריבית.

חשוב לדעת כי קיים הבדל גדול מבחינת אחוזי המימון ואחוזי הריבית כאשר מדובר בדירות של מחיר למשתכן כאשר לא פעם הדבר הוא לרעת הלקוח.

תמיד כדאי לפנות אל אנשי מקצוע בתחום, לפנות בו זמנית אל יועצי משכנתאות שונים, כאלו פועלים מטעם הבנק וכאלו הפועלים באופן פרטי ולאור ההסברים שלהם, לבחור בסופו של דבר במשכנתא הכי מתאימה, הכי נוחה וגם הכי משתלמת.

נקווה שהועלנו…

 

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם