משכנתא הפוכה

מהי משכנתא הפוכה ועבור מי היא נדרשת? משכנתא הפוכה נועדה לסייע לבני 60+ שבבעלותם נכס מגורים. המשכנתא מכסה עבורם מימון לניהול נוח ומרווח של החלק היפה של חייהם. באמצעותו הם יוכלו לממן קניות בסופו, סיוע סיעודי כזה או אחר וכל עניין אחר שנדרש לקיומם. מדוע נדרש בית בבעלות בתמורה לסיוע? משום שניתן לקחת את המשכנתא ההפוכה על בסיסו, בשלוש דרכים:

  • הלוואת בלון – נהנים מכסף חופשי לתקופה ארוכה מאד וקובעים בסופה תאריך יעד לתשלום החובה שהצטבר בתוספת ריבית. הריבית צפויה להיות יקרה כי היא תשולם אחרי זמן רב ללא תשלומים בכלל. על אי התשלום למשך תקופה זו תהיה, כאמור, תוספת תמחור שתתבטא בריבית.
  • תשלום ריבית קבוע – מלווים את הכסף ומשלמים מדי חודש על הריבית. בתקופה הסופית של הלוואת הכסף משלמים את הקרן, כלומר את ההלוואה. בדרך זו הקשישים לא ישלמו ריבית מנופחת אלא את התעריף המקורי משום שלא הצטבר איחור בגבייתה.
  • הלוואה רגילה – לוקחים סכום שידוע מראש מהו ומשלמים עליו בתוספת ריבית ללא ייקור מדי חודש.

משרד מומחים למשכנתא הפוכה ידאג להלוואת הכספים

כל מה שאתם צריכים הוא נכס בבעלות רשום על שמכם בטאבו, ושווה מעל מיליון ש"ח. אם אתם עומדים בקריטריונים הללו, תהיו זכאים להיות חברים במסגרת הסדר משכנתא הפוכה על בסיס כל אחד מסוגי ההלוואות הנ"ל. במשרד המומחים יספקו לכם מיפוי מלא של ההחזר. בהלוואה בה תהיה תקופת החזר רחוקה עם תאריך יעד לפירעון, יימסר לכם אותו תאריך יעד ואם יש לכם הערכה טובה כמה הקשישים שלכם מוציאים בחודש, בתוספת כמה אתם כאפוטרופוסים מוציאים עליהם, ניתן יהיה להעריך כמה תצטרכו להחזיר, כולל ריבית. במקרה של הלוואות המתבססות על תשלום חודשי חלקי או מלא, יימסר לוח הסילוקין עם הערכות של סכומי ההחזר.

קשישים שמתנהלים עם משכנתא הפוכה דווחו על שיפור ניכר ברמת חייהם

קשישים שנהנים ממשכנתא הפוכה פשוט השכילו לשנות את חייהם מקצה אל קצה. רובם מדווחים כי הם מרגישים שוב צעירים ורעננים, הרבה פחות שוכחים פריטי מידע והרבה יותר מחוברים למה שקורה במציאות. משכנתא הפוכה למעשה משנה סדרי עולם אצל קשישים מלווים, אשר מדווחים כי המציאות שלהם מתחילה להידמות לימי בהם הם היו יותר צעירים ויותר נמרצים. אם יש לקשישים בהם אתם מטפלים דירה בבעלות, ניתן להסדיר עבורם שיטת הלוואה זו ולספק להם את רמת החיים הנדרשת עבורם. באמצעות משכנתא הפוכה הקניות פשוטות ונגישות יותר, הגישה לשירותים שונים קלה יותר וחיי הצרכנות נראים מלאים הרבה יותר. תנו לקשישים שלכם את הכי טוב שניתן לתת כאפוטרופוסים וחברו אותם להסדר משכנתא הפוכה. בדרך זו יינתן מענה פיננסי מלא לצרכים שלהם, תוך כינון זמני החזר נוחים ויציבים. משכנתא הפוכה תחזיר את החיוך לשפתיים של הקשישים שלכם ותעשה אותם שוב מאושרים ובעלי איכות חיים חסרת פשרות.

אהבתם את המאמר?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם